ФУДБАЛСКО ЧУДО: Му успеа со Наполи, сега и во репрезентацијата! (ВИДЕО)

Денеска од 20.45 часот најдобрата македонска репрезентација на Националната арена „Тодор Проески“ – Скопје ќе игра против Словенија во седмиот натпревар од квалификациите за пласман на Европското првенство 2020 година.

Елиф Елмас кој минатиот месец го прослави 20 роденден, се очекува да започне од првата минута на вечерашниот меч, а и Словенците се свесни дека фудбалерот на Наполи може да им направи многу проблеми.

Од напаѓачите се очекуваат да ги реализираат головите, но и останатите кои ќе бидат на теренот ќе ја имаат таа шанса, а помеѓу нив ќе биде и Елмас.

Играчот на италијанскиот вицешампион изминатиот период преку тренинзите ја темпираше формата за важниот дуел против Словенија, а на еден од нив имаше ново ремек дело.

Прочитајте и...  Почнаа кавгите во Интер, Конте бара едно, Марота нејќе да чуе и нуди друго

Повторно во стилот на најдобриот фудбалер на светот, Лионел Меси, успеа од невозможна позиција да погоди во мрежата. Пред неколку недели му успеа во дресот на „наполитанците“, а сега и во дресот на македонската фудбалска репрезентација.

Прочитај повеќе

Аргентинец доаѓа во РК Вардар?

Слободен печат

Баерн има неверојатна генерација, со Сане и Хаверц ќе владее во Европа

Слободен печат

Во новата рунда на тестирања во Премиер лигата без позитивни на корона

Слободен печат

Баерн гази во Бундеслигата, Левандовски руши рекорди (ВИДЕО)

Слободен печат

Ѓоковиќ ја откри тајната во исхраната, појадокот мора да ја има оваа намирница

Слободен печат

НФЛ играч помина повеќе време во затвор за убиство на куче отколку сите полицајци кои убија дури 493 Афроамериканци

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Познат датумот кога стартува и Формула 1

Слободен печат

Шалке продолжува да тоне во Бундеслигата (ВИДЕО)

Слободен печат

Специјална честитка за 40. роденден на Џерард од Ливерпул (ВИДЕО)

Слободен печат

Имаа се, пари, слава па останаа без ништо: НБА ѕвезди кои банкротираа

Слободен печат

НЕВЕРОЈАТНО: Фудбалерите на Салцбург и при прослава на триумфот во Купот држат растојание (ВИДЕО)

Слободен печат

ПСЖ продолжува да се расфрла со пари во време на криза, нова желба Милинковиќ-Савиќ

Слободен печат