6 C
Скопје

Tag : македонска репрезентација

Ви Препорачуваме Останатo Спорт

ФФМ: Чудесна, чудесна одбојкарска Македонија!

Слободен печат
Доаѓаат честитки од сите страни по повод пласманот на одбојкарската репрезентација на Македонија на Европското првенство. После големиот триумф над Турција (3:1), нашите најдобри одбојкари...
Спорт Фудбал

Македонскиот фудбалски „дијамант“ Елмас негативен на ковид-19

Слободен печат
Вечерва добри вести доаѓаат од Наполи кој ја информираше јавноста дека сите играчи се негативни после земањето брисеви за тестирање на коронавирус во текот на...
Кошарка Спорт

Димитријевиќ: Верувам дека можам да бидам лидер на репрезентацијата!

Слободен печат
Шпанската екипа на Хувентуд Бадалона се подготвува за настапот во Еврокупот, а својот прв натпревар во новата сезона ќе го има денеска од 20.45 часот...
Спорт Фудбал

Ангеловски: Успешно ја започнавме Лигата на нации, ќе бидеме во најдобра можна форма против Косово

Зоран Спасоски
Македонската фудбалска репрезентација одлично го стартува новото издание на Лигата на нации, освоија четири бода на првите два натревари. На стартот од Лигата на нации...
Спорт Фудбал

Лига на нации: Без Тричковски против Ерменија

Слободен печат
Нови проблеми за селекторот Игор Ангеловски пред првиот натпревар в сабота од новото издание во Лигата на нации против Ерменија. Голманот Столе Димитриевски не допатува...
Ракомет Спорт

Македонската репрезентација има нова шанса за пласман на СП?

Слободен печат
Мексико нема да ги организира квалификациите на Северна Америка и Карибите кои требаше да го донесат 31 учесник на Мундијалот во Египет. Ситуацијата со коронавирусот...
Спорт Фудбал

Патот на македонската репрезентација до СП 2022

Слободен печат
УЕФА одлучи кој систем ќе се применува во квалификациите за пласман на Светското прввенство 2022 година кое што ќе се одржи во Катар. Европската фудбалска...
Кошарка Спорт

Лестер Бо Мекејлеб не ја заборава Македонија! (ВИДЕО)

Слободен печат
Лестер Бо Мекејлеб (35) на својот Инстаграм профил сподели снимка од едно негово забивање во дресот на македонската репрезентација. Овој момент се случи пред полните...
Останатo Спорт

Македонската репрезентација со 23 медали во бразилска џиу џица

Слободен печат
Изминатиов викенд Македонските БЏЏ репрезентативци под водство на Ивица Алексовски, селектор на нашата репрезентација, учествуваа на два силни меѓународни турнири. Во саботата на турниот „Abu...
Спорт Фудбал

ФУДБАЛСКО ЧУДО: Му успеа со Наполи, сега и во репрезентацијата! (ВИДЕО)

Слободен печат
Денеска од 20.45 часот најдобрата македонска репрезентација на Националната арена „Тодор Проески“ – Скопје ќе игра против Словенија во седмиот натпревар од квалификациите за пласман...