ФОТО+ВИДЕО | „Не е можно ова да е Мадона!“: Новото непрепознатливо лице ги шокираше сите на Греми

Фото: Профимедиа

На 65-тото доделување на Греми награди, кое се одржа синоќа во Лос Анџелес, се појави и поп кралицата Мадона, овој пат во улога на презентерка. Мадони ги најави Сем Смит и Ким Петрас и нивниот хит „Unholy“, песна која е наградена во категоријата поп-дуо/групна изведба.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by AfterParty.al (@afterparty.al)


Кралицата на попот на сцената се појави во монохроматско издание, избирајќи долго црно здолниште со шлиц на страна, и подолго црно палто со необичен крој, со големи џебови и истакната половина. Мадона се одлучи и за нетипична фризура во стил на принцезата Леа од филмот „Star wars“. А, целиот стајлинг го надополни со мрежасти ракавици, обетки во форма на крст и светкави прстени, како и со детаљ во нејзин стил – кожен камшик, кој цело време го држеше во рацете.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Madonna Fan (@madonnamlvc)


Но, она што привлече многу повеќе внимание од модниот стил беше лицето на Мадона – дефинитивно поинакво од кога било досега и видно подмладено.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Merce Noni (@merce_noni)


Да потсетиме, поп-ѕвездата веќе неколку години е мета на критики поради нејзината опседнатост со естетските корекции, како и употребата на фотошоп на фотографиите на Инстаграм. Но, овој пат дефинитивно не се работеше за уредување на фотографии, на сцената беше јасно дека 64-годишната Мадона повторно ги посетила естетските хирурзи. Секако, по нејзиното синоќешно појавување, не изостанаа реакциите на публиката.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Madonna (@madonna)

„Што се случи со лицето на Мадона“, „Се обидувам да го игнорирам фактот дека Мадона има сосема ново лице“, „Таа навистина се зафркна“, „Таа изгледа како имитатор на Мадона, додека на екранот позади одат фотографии од вистинската Мадона“, „Мадона изгледа добро за своите години… ако таа е всушност  2.700 години стар вампир, кој јаде бебиња и мали животни“, се само дел од многуте коментари на социјалните мрежи.

 

ВИДЕО | „Ова е толку тажно“: Мадона ги шокираше обожавателите со својот изглед без шминка

ВИДЕО | Слушете го „Break My Soul -The Queens Remix“: Одличен музички спој и прва соработка меѓу Мадона и Бијонсе

ВИДЕО | Продолжува да шокира: Мадона со нова бизарна објава

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот