ВИДЕО | Слушете го „Break My Soul -The Queens Remix“: Одличен музички спој и прва соработка меѓу Мадона и Бијонсе

Фото: Принтскрин - Инстаграм

Кога кралицата на поп – музиката Мадона, и американска Р&Б дива Бијонсе кога ќе ги спојат своите квалитети и музика, резултатот е „Break My Soul (The Queens Remix)“.  Еден од најголемите хитови на Бијонсе „Break My Soul“ во спој со легендардиот „Vogue“ на Мадона ги воодушеви фановите на поп и Р&Б музиката.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Beyoncé (@beyonce)


Бијонсе го промовираше ремиксот на својот голем „Break My Soul“ кој содржи фрагменти од хитот на Мадона „Vogue“ од 1990 година. Имитирајќи го говорниот дел на Мадона во „Vogue“, Бијонсе набројува влијателни имиња на жени кои ги направиле значајни промени, биле храбри во своото време и направиле трајни промени во име на сите жени во светот, вклучувајќи го и името на нејзината сестра Соланж Ноулс.

Меѓу имињата кои се спомнуваат се : Кралицата Мајка Мадона, Нина Симон, Бети Дејвис, Соланж Ноулс. Лорин Хил, Роберта Флак, Тони, Џенет, Тира Век. Миси, Алија, Розета Тарп, Сантиголд, Беси Смит, Дајана, Грејс Џонс, Арета, Анита, Грејс Џонс…

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Madonna (@madonna)

Овој брилијантен ремикс е воедно и прва соработка меѓу Мадона и Бијонсе.

 

Видео на денот