27.8 C
Скопје

ФОТО | Уште еден доказ дека не ја кажува вистината: Се појави фотографија на која Меган Маркл во рацете држи магазин со Кејт на насловната

Иако тврди дека не знаела буквално ништо за својот сегашен сопруг, принцот Хари, ниту за неговото семејство, доказите од минатото говорат поинаку…

Иако Меган Маркл за време на интервјуто кое го даде кај Опра Винфри го вознемири светот со признанијата и раскажа дека не знаела ништо за кралското семејство, повторно се испостави дека ниту тоа не било во целост вистина.

Меган призна дека била наивна кога станувало збор за должностите кои и следуваат кога ќе влезе во кралското семејство, но како и многу пати досега, и тоа се испостави дека не било вистина.

На социјалните мрежи исплива една стара фотографија на Меган, на која таа позира со пријателка, а во рацете држи магазин на чија насловна се смешка – токму Кејт Мидлтон.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @thepeepingcat


Оваа фотографија настанала во 2014 година и тоа две години пред Меган да го запознае сегашниот сопруг Хари.

Додека многумина тврдат дека ова е само доказ дека Меган тесно го следела кралското семејство пред да го запознае, и дека е апсолутна невистина дека не знае ништо за нив, на некои ова им изгледа како чиста случајност.

Поврзани вести

ФОТО | Вистинско уживање! Се кандисавме за Охрид, бендисавме и топло препорачуваме: Кај Маја и Душица на домашни специјалитети од кои ќе ви се отворат сите чакри

Јасмина Кантарџиева Димков

Лана Бариќ – актерка, режисерка и сценарист: Имав потреба да раскажам приказна за една од нас, за жена што има своја борба што речиси никој не ја гледа

Елена Копртла

Дејвид Гета ги продаде своите песни за повеќе од 100 милиони долари

Слободен Печат

Конечно Јужниот океан го доби официјалното признание како петтиот земјин океан

Слободен Печат

Германското МВР потврди: Слободен влез за македонските граѓани од 20 јуни

Слободен печат

ФОТО: Барате викенд уживанција? Во Барово гостите спијат во вински буриња, гушнати со природата

Ј.К.Д.

Остави Коментар