Tag : рацете

Вести Македонија

Светиот крст во Струмица во рацете на Трајче Серафимовски

МИА Агенција
Светиот крст, кој денеска по повод големиот христијански празник Богојавлјение – Водици беше фрлен во водите на базенот „Аквариус” во Струмица, прв го пронајде дваесет...
Магазин Семејство

Една работа која ја НОСИТЕ СЕКОЈ ДЕН во рацете е ПОВАЛКАНА и од ВЦ школката и од мобилниот телефон

Слободен печат
Веќе е докажано дека ВЦ школката не е највалканото место во нашиот дом и дека кујнскиот сунѓер и мобилниот телефон имаат повеќе бактерии, но никој...
Забава Магазин

Лудилото „Црн петок“ без крај: Го грабна производот од рацете на едно дете, а потоа се соочи со неговата мајка (ВИДЕО)

Слободен печат
Дури и на психолозите им е тешко да сфатат во какви суштества се претвараат луѓето кога ќе дојде тој фамозен „Црн петок“ или општо некој...
Еспресо Жена Магазин Убавина

Сакате да се ослободите од вишокот на рацете – Правете ги овие вежби секој ден (ВИДЕО)

Слободен печат
Вишокот, наталожени масти на рацете знае да изгледа многу неубаво, всушност остава слика за опуштеност на телото и претставува ноќна мора за многу жени. Меѓутоа...