23 C
Скопје

ФОТО | Повеќе никој не се сомнева дали е син на Чарлс: Фотографија од 1957-та јасно покажува дека принцот Хари е копија на неговиот дедо Филип

Во јавноста исплива фотографија поради која многумина се прашуваат како никогаш не забележале колку всушност принцот Хари личи на неговиот дедо, принцот Филип.

Станува збор за фотографија која настанала во 1957-та година, и тоа за потребите на насловната страница на магазинот „Paris Match“. На својот Инстаграм профил оваа фотографија ја објави и авторот на книгата за кралското семејство, Крис Џексон.

Кога настанала оваа фотографија, принцот Филип имал 36 години, токму како и Хари денес. Кога ќе се споредат фотографиите на двајцата принцови во униформи, јасно е дека Хари е вистинска копија на дедо му.

„Сега сите знаеме како Хари ќе изгледа за 50 години“, гласи еден од коментарите.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Chris Jackson (@chrisjacksongetty)

Поврзани вести

Наталната карта на Меган Маркл откри сѐ! Затоа таа предизвика проблеми со кралското семејство

Слободен печат

ФОТО: Во мај вакцинација кај Дракула: Лекари со вампирски заби делат бесплатни вакцини

Слободен печат

Нов пресврт: Бракот на Бил и Мелинда Гејтс се распаднал поради милијардерот педофил?

Слободен печат

ВИДЕО: Илон Маск откри дека страда од Аспергеров синдром, кој можеби е тајната на неговиот успех

Слободен печат

ФОТО: Барак Обама тагува: Тежок ден за нас, многу ќе ни недостасува

Слободен печат

По првата доза на „Фајзер“ сѐ уште можете да се заразите со новите соеви на коронавирусот

Слободен Печат

Остави Коментар