ФОТО | Повеќе никој не се сомнева дали е син на Чарлс: Фотографија од 1957-та јасно покажува дека принцот Хари е копија на неговиот дедо Филип

Фото: Профимедиа

Во јавноста исплива фотографија поради која многумина се прашуваат како никогаш не забележале колку всушност принцот Хари личи на неговиот дедо, принцот Филип.

Станува збор за фотографија која настанала во 1957-та година, и тоа за потребите на насловната страница на магазинот „Paris Match“. На својот Инстаграм профил оваа фотографија ја објави и авторот на книгата за кралското семејство, Крис Џексон.

Кога настанала оваа фотографија, принцот Филип имал 36 години, токму како и Хари денес. Кога ќе се споредат фотографиите на двајцата принцови во униформи, јасно е дека Хари е вистинска копија на дедо му.

„Сега сите знаеме како Хари ќе изгледа за 50 години“, гласи еден од коментарите.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Chris Jackson (@chrisjacksongetty)

Видео на денот