18 C
Скопје

Tag : копија

Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Повеќе никој не се сомнева дали е син на Чарлс: Фотографија од 1957-та јасно покажува дека принцот Хари е копија на неговиот дедо Филип

Слободен печат
Во јавноста исплива фотографија поради која многумина се прашуваат како никогаш не забележале колку всушност принцот Хари личи на неговиот дедо, принцот Филип. Станува збор...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Разговор со Теа Трајковска: Најважно за мене е да бидам своја, а не копија на нешто што е веќе копија

Васко Спасоски
Младата и талентирана пејачка Теа Трајковска ги има сите карти во рацете за успех. Шармантна, оригинална, позитивна и суперкреативна. Во разговорот ни ги отвора „картите“...
Магазин Магазин слајдер Сцена

„Таа мисли дека е бунтовничка на новото време“: Ќерката на Мадона мета на критики (ФОТО)

Слободен печат
Многумина ја критикуваат младата и несекојдневна Лурд дека е „само лоша копија на својата славна мајка“. Некои светски медиуми пишуваат дека „никој не знае со...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Синот на прекрасната Елизабет Харли е нејзина копија: Кога ни е пуштена косата, едвај не разликуваат! (ФОТО)

Слободен Печат
Синот на Елизабет Харли, Демијан, толку многу потсетува на својата мајка, што на некои фотографии каде му е пуштена косата едвај можете да ја воочите...
Еспресо Жена Магазин Шоу биз

Двете се прекрасни и неверојатно си личат: Ќерката на Жизел Бундхен копија на мама! (ФОТО)

Слободен Печат
Бразилската манекенка Жизел Бундхен на Инстаграм покажа како изгледа нејзината 7-годишна ќерка Вивијан, а сите се согласија дека е нејзина мала копија! Всушност, Жизел на...
Еспресо Шоу биз

ЛУНА ЏОГАНИ го објави првиот спот: Веднаш ја нападнаа дека ЈА КОПИРА АНАСТАСИЈА (ФОТО)

Слободен печат
Таа изјавила дека оваа песна си ја посветува на себе и нејзиниот емотивен живот, како и на сите перипетии низ кои помина во последно време....
Колумни

РЕЦЕНЗИЈА Лоша копија на Никита

Сунчица Уневска
Ана Полјатова треба да биде новата Никита. Но, колку и да се обидува познатиот француски режисер, Лик Бесон, во новиот филм „Ана“, да ѝ даде...