ФОТО | „Ова го чекавме“: Кајли Џенер со фотографија потврди дека повторно е со Тревис Скот

Profimedia
Profimedia

Кајли Џенер, најмладата на семејството Кардашијан – Џенер, на својот инстаграм – профил објави фотографија со своето поранешно момче Тревис Скот, со што јавно потврди дека гласините се точни – нивната љубовна романса е обновена.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kylie 🤍 (@kyliejenner)

Имено, беше наговестено нивното помирување, бидејќи во последно време се гледа дека поминуваат многу време заедно. Многумина ги оправдаа своите ставови со фактот дека имаат заедно ќерка, бидејќи парот никогаш не потврдил дека се повторно заедно. Сепак, судејќи според блискоста на фотографијата, и начинот на кој двојката позира, фановите се убедени дека Кајли и Тревис се повторно заедно.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kylie 🤍 (@kyliejenner)


Под фотографијата стои: „24 часа во Њујорк“, а фотографијата доби повеќе од шест милиони лајкови. Обожавателите се воодушевени, за што сведочат и бројните коментарите под истата.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kylie 🤍 (@kyliejenner)

„Ова го чекавме“, „Мама + тато“, „Оооооо ова е најава“, „Господин и госпоѓа Скот“, беа само дел од многуте позитивни коментари.

Кајли Џенер и Тревис Скот се разделија во 2019 година по две години љубовна врска без никакви компликации и мешање од страна на судот и адвокатите, а беше договорено и двајцата родители подеднакво да се грижат за ќерката Сторми.

Видео на денот