Tag : кајли џенер

Магазин Магазин слајдер Сцена

Кајли Џенер и Криси Тиген со провокативни видеа на Инстаграм ги оставија своите фанови без зборови! (ВИДЕО)

Слободен Печат
Познатите ѕвезди уживаат во сончевите денови и постојано објавуваат видеа како уживаат покрај своите огромни базени во костими за капење. Ријалити ѕвездата Кајли Џенер и...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Ќе останете запрепастени кога ќе видите колку пари зема „Карпата“ за една објава на Инстаграм! (ФОТО)

Васко Спасоски
Холивудската ѕвезда Двејн Џонсон – „Карпата“ е најскапо платениот Инстаграм „инфлуенсер“, според податоците на британската компанија за маркетинг на социјалните мрежи – Хопер ејч-кју. За...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Кајли Џенер повторно критикувана: „Си ги вадела ребрата? Баш сакаш да бидеш Ким!“ (ФОТО)

Васко Спасоски
Најмладата милјардерка на светот, една од сестрите на добро познатото семејство Кардашијан, Кајли Џенер повторно се најде на мета на критики поради една фотографија –...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Најплатената славна личност за 2020 – Заработила многу повеќе од Роналдо, Федерер и Меси заедно (ФОТО)

Слободен печат
Магазинот Форбс неодамна на Кајли Џенер и ја одзема титулата најмлада милијардерка во светот и го обвини нејзиното семејство дека умешно ја зголемува вредноста на...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Кајли Миног повеќе заработува од продажба на производи отколку од пеење: На патот и стои само – Кајли!

Слободен печат
Австралиската поп пејачка Кајли Миног (52) се засити од бината и рефлекторите, а пред десетина години го стартуваше и својот бренд. На нејзината страница може...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Иако нема милијарда, на Кајли Џенер не ѝ е тешко: Само минатата година потрошила 130 милиони долари!

Слободен печат
Форбс минатата недела ја тргна ријалити-ѕвездата Кајли Џенер од листата на најмлади милијардери, откако протекоа детали дека станува збор за мрежа од лаги. Семејството Џенер...
Магазин Сцена

Кајли Џенер во средиште на скандал по обвиненијата што осамнаа на страницата на Форбс: Кралицата на карминот може да заврши во затвор!

Слободен печат
Кајли Џенер би можела да се соочи со затвор, откако на официјалниот сајт на Форбс е објавен текст со тврдења дека влијателната убавица веќе не...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Двете сестри ги полудеа машките фанови: Ким и Кајли во провокативна долна облека! (ФОТО)

Васко Спасоски
Американската ријалити ѕвезда и претприемачка Ким Кардашијан (39) и нејзината млада сестра и најмлада милјардерка на светот, Кајли Џенер (22) ги воодушевија фановите ширум светот...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Познат фудбалер по грешка објави фотографија на која лежи со гола девојка во кревет! (ФОТО)

Васко Спасоски
Фудбалерот Џонатан Дос Сантос на Инстаграм објави фотографија на која се наоѓа во кревет со убава црна девојка, на која и’ се гледаат голите гради....
Магазин Магазин слајдер Сцена

Најмладата милијардерка Кајли Џенер повторно купи нов имот во екот на пандемијата!

Слободен Печат
Ријалити ѕвездата Кајли Џенер на своето име додаде уште една скапоцена недвижнина. Таа на само 22 години важи за најмладата милијардерка на светот, а сега...