8 C
Скопје

Tag : врска

Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Никој не ја прифаќа нејзината врска со бисексуалниот шаман: Принцезата поради љубов се сели во Америка!

Слободен печат
Поранешниот маж на норвешката принцеза, Ари Бен, на кој му роди три ќерки, изврши самоубиство три години по разводот од Марта Луиз… Изгледа е се...
Живот Магазин Магазин слајдер

Колку години треба да биде постар мажот од жената за таа да биде среќна во љубовната врска?

Слободен печат
Бакнувањето може да биде комплицирано, но другите работи ќе бидат многу поедноставни кога ќе разберете што сакате од една врска. Се чини дека жените најмногу...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Не стивнуваат реакциите: Јавните лица во Србија поделени во врска со случајот Лечиќ-Штајнфилд

Слободен печат
Дел од ансамблот на претставата „Кога тиквите цветаа“, која се игра во Белградскиот драмски театар, со петиција побарале да се исфрли Бранислав Лечиќ од екипата...
Вести Регион Слајдер

Одобрен проект вреден 10 милијарди долари: Турција со Истанбулски Канал ќе ги поврзува Црно и Мраморно Море

Слободен печат
Турскиот министер за животна средина и урбан развој, Мурат Курум најави одобрување на планот за изградба на Истанбулски Канал, што ќе ги поврзува Црно и...
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Сѐ уште сте сами? Хороскопот може да ви открие зошто!

Слободен печат
Некои личности уживаат кога се во љубовна врска, а други пак уживаат кога се сами. Но, постојат и такви кои сакаат да се впуштат во...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Си го уништи лицето со пластичните операции: Беше во врска со омилениот холивудски мангуп, а денес повеќе не личи на себе!

Слободен печат
Популарната актерка Лара Флин Бојл утре ќе го прослави својот 51 роденден. За жал, оваа убава актерка не успеа да им одолее на естетските корекции...
Некатегоризирано

ФОТО: Оваа фатална русокоса ја уништи врската на Џеј Ло и Алекс Родригез

Слободен печат
Откако одекна веста дека латино дивата Џенифер Лопез (51) ја раскинала двегодишната свршувачка со бејзбол легендата Алекс Родригез (45), нивните обожаватели не престануваат да жалат...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Како непланираната бременост влијае на врската?

Слободен печат
Жените можат да се чувствуваат збунето, осамено, несфатено и преплашено, а токму тие чувства дополнително го поттикнуваат работењето на хормоните. Од негативни емоции не се...
Живот Магазин Магазин слајдер

Раскинавте – вие најдовте утеха во чоколадата и пријателките, а тој во друга. За што точно станува збор?

Слободен печат
Се прашувате зошто мажите многу побрзо по раскинувањето на врската наоѓаат нова партнерка? Прво што секој би помислил е затоа што тој никогаш не ни...
Живот Магазин Магазин слајдер

ФОТО | Пар се венчал во Ковид-болница по 46 години врска: Медицинските работници биле кумови и деверуши, а зад сè се крие тажна приказна

Слободен печат
Филип (78) и Патриша (88) од Велика Британија зад себе имаат веќе 46 години заеднички живот, а својата врска одлучиле да ја крунисаат со брак...