Tag : врска

Магазин Магазин слајдер Семејство

Психолозите потврдија – Само еден збор ја опишува совршената врска!

Слободен печат
Како можете да знаете дали сте го пронашле вистинскиот? Според забрзаните отчукувања на срцето? Според пеперутките во стомакот? Според интимноста? Според психологот Бели Ганди, не...
Забава Магазин Магазин слајдер

10 јасни знаци дека сте направиле утка со бракот, се омаживте ли за погрешна личност?

Слободен печат
Иако е во прашање „феномен“ кои многу од нас го спомнуваат, вистинската сродна душа ја наоѓаат само ретки луѓе. Сепак, иако луѓето можеби не се...
Жена Магазин Магазин слајдер Семејство

Сте се впуштиле во нова врска и сакате да пројде подобро од старата? Еве како!

Слободен печат
Нема никаква магична напивка или рецепт кој ќе ве спаси од болката на раскинувањето. Само вашето срце ќе одлучи кога е спремно да продолжи понатака,...
Жена Живот Магазин Магазин слајдер Семејство

Доколку се одлучите за уште една шанса имајте го ова на ум: Три работи кои се менуваат во врската по неверството

Слободен печат
Без разлика колку сте вљубени, ако еден од вас го изневери другиот, доколку се уште останете заедно, врската ќе помине низ некои промени. Луѓето најчесто...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Две години биле во необична врска, без допири: Колин Фарел ги откри деталите од платонската љубов со Елизабет Тејлор!

Слободен печат
Била постара од него речиси четири децении… Колин Фарел е заводник кој крши срца ширум светот и речиси да не постои девојка која не паднала...
Забава Магазин Магазин слајдер

Знаевте ли дека вашата љубовна врска има свој астролошки знак?

Слободен печат
Дали знаевте дека периодот кога сте ја започнале вашата љубовна врска може да влијае на вашиот однос? Така, на пример, врските започнати во пролет, за...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Заводникот Џерард Батлер повторно слободен – По шест години врска раскина со девојката

Слободен печат
Никој не се надеваше на ова… Холивудскиот актер Џерард Батлер и неговата девојка Морган Браун наводно раскинале, по шестгодишна врска, а оваа вест шокираше многумина....
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Овие 3 хороскопски знаци повеќе сакаат авантура отколку сериозна врска

Слободен печат
Едни бараат партнер за цел живот, други скокаат од авантура во авантура. Токму затоа одвојуваат три знаци кои секогаш ќе одберат љубовна авантура без обврски...
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Сѐ уште сте сами? Хороскопот ќе ви открие зошто!

Слободен печат
Некои личности уживаат кога се во љубовна врска, а други пак уживаат кога се сами. Но, постојат и такви кои сакаат да се впуштат во...
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Пронајдете партнер во еден од овие 3 хороскопски знаци: Секогаш ќе биде тука за вас!

Слободен печат
Тие поседуваат елементи кои говорат дека секогаш ќе ви го чуваат грбот… Сите бараме идеален партнер. Постојат 3 специфични знаци во хороскопот на кои во...