Tag : сторми

Забава Магазин

Кајли Џенер со совети за справување со изолацијата: Мојата бременост ме подготви за ова

Слободен печат
Можеби и ќе можеме да ја послушаме, бидејќи се сеќаваме колку добро ја криеше бременоста од целиот свет. Најмладата милијардерка вешто ја криеше својата бременост...
Забава Магазин

Кајли Џенер приреди „луда“ забава за роденденот на Сторми (ФОТО)

Слободен печат
Ќерката на мејкап могулот Кајли Џенер, Сторми Вебстер, викендов наполни 2 години, а нејзината мајка и приреди луксузна роденденска забава. View this post on Instagram...
Еспресо Шоу биз

Преслатката „мини“ Кајли за Ноќта на вештерките (ФОТО)

Слободен Печат
Ќерката на мејкап могулот и ријалити ѕвездата Кајли Џенер, Сторми Вебстер, за Ноќта на вештерките дефинитивно може да го заземе првото место. Малечката Сторми ја...
Еспресо Шоу биз

Кајли објави слика од трудничкото стомаче! (ФОТО)

Слободен Печат
Познатата ријалити ѕвезда и мејкап могул, Кајли Џенер, пред неколку часа на својот инстаграм-профил објави слика од трудничкото стомаче, за време на бременоста со нејзината...
Еспресо Шоу биз

Кајли Џенер раскина со Тревис Скот: По 2 години забавување, љубовта згасна

Ивана Стамевска
Познатата ријалити ѕвезда и мејкап могул Кајли Џенер раскина со своето момче Тревис Скот после две години врска. Според сајтот E! News тие прават пауза...