ФОТО | Објавија селфи: Северина и Петар Грашо заедно на вечера

Петар Грашо и Северина / Фото: Принтскрин / Инстаграм

Пејачката Северина на социјалните мрежи се пофали со која позната хрватска ѕвезда уживала на вечера.

Имено, таа објави фотографија со нејзиниот колега и пријател Петар Грашо. Северина го објави нивното селфи од вечерата и ја додаде песната „Ja San Rojen Da Mi Bude Lipo“ од Тончи Хуљиќ.

Таа не откри каде се сретнале, но Северина моментално ужива на одморот во Далмација, па може да се претпостави дека се дружеле во родниот Сплит.

Фото: Принтскрин / Инстаграм

Инаку, Грашо и Северина се долги години пријатели, а во 2018 година го објавија дуетот „Unaprijed goto“. Грашо често ја поддржуваше пејачката и додека таа се бореше за старателството над синот Александар, кој го има со Милан Поповиќ.

„Не се слушаме четири месеци, па се слушаме трипати во три дена. Нè обврзува нешто повеќе од тоа формално пријателство. Се знаеме 20 години и сме блиски“, изјавил Грашо во една прилика за нивното пријателство.

ФОТО | Македонските фудбалери ѝ подарија дрес на Северина: Пејачката им посака среќа на нашите репрезентативци

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 100 ДЕНАРИ

Видео на денот