Tag : северина

Магазин Магазин слајдер Сцена

Северина во опуштено морнарско издание: Не влегувај, доколку не си побогат од газдата! (ФОТО)

Слободен Печат
Пејачката Северина Којиќ (48) „почести“ многу следбеници со фотографија на која позира во опуштена верзија. Своите потпетици и свечените фустани ги замени со морнарска туника,...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Што правите вие во дождлива ноќ? Еве што прави Северина…

Слободен Печат
Северина во последно време е многу активна на Инстаграм, а вечерва пред своите фанови и следбеници сподели фотографија како ќе ја помине оваа вечер.  ...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Северина се присети на младоста во нејзиниот роден Сплит, а Игор Којиќ се уште го нема никаде! (ФОТО)

Слободен Печат
Северина сè уште не коментира на социјалните мрежи во врска со обвинувањата за брачните проблеми меѓу неа и нејзиниот сопруг Игор Којиќ, но се чини...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Нешто не е како што треба: Игор Којиќ се врати од Загреб сам, без Северина! (ФОТО)

Васко Спасоски
Медиумите на Балканот со месеци се шушка дека во бракот на Северина и Игор Којиќ не цветаат ружи, а овие гласини дополнително ги подгрева тоа...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Северина објави фотки од нејзините најважни луѓе, сопругот Игор го нема никаде! (ФОТО)

Васко Спасоски
Хрватската пејачка Северина овој викенд се одлучи да го помине во друштво со своите пријатели, но далеку од очите на јавноста. Имено, пејачката на својот...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Настапи немаат, но сепак заработуваат пари: Северина и Нина Бадриќ имаат друга професија! (ФОТО)

Васко Спасоски
Годинава дефинитивно е лоша за пејачите, кога станува збор за работата, бидејќи многумина мора да ги откажат настапите, а изгледа многу работи запреа во светот...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Игор уште го нема во нејзина близина, но Северина сепак ужива во добро вино и во добро друштво

Слободен печат
Северина Којиќ одлучила викендов да го помине со добро друштво на Истра. „Имам мал круг големи луѓе…“ напиша пејачката во опис на фотографијата на која...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Фотографии од летниот одмор: Северина позира во проѕирна летна тантела! (ФОТО)

Васко Спасоски
Пред две недели, Северина објави дека е позитивна на коронавирусот и поради тоа одморот во Далмација мораше да го прекине за некои подобри времиња. Наводно...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Северина по подолго време прозборе за сопругот Игор: Сега е јасно дали се разведуваат или не! (ФОТО)

Васко Спасоски
Игор Којиќ денеска на 30-ти јули полни 33 години, а неговата сопруга, Северина Којиќ (48) му го честиташе роденденот со емотивна порака. Иако со месеци...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Северина се присети на соработката со Оливер Драгојевиќ: Ме шармираше, а јас пеев во апостолки на неговиот концерт (ВИДЕО)

Слободен печат
Северина се потсети на Оливер Драгојевиќ, на втората годишнина од неговата смрт. Таа објави снимка од нејзините концерти, каде што ја отпеа „Цесарица“ и ја...