23 C
Скопје

ФОТО | Никој не ја прифаќа нејзината врска со бисексуалниот шаман: Принцезата поради љубов се сели во Америка!

Поранешниот маж на норвешката принцеза, Ари Бен, на кој му роди три ќерки, изврши самоубиство три години по разводот од Марта Луиз…

Изгледа е се подготвено за преселбата на принцезата Марта Луиз и нејзините три ќерки од родната Норвешка во Америка, со цел тие конечно да го пронајдат мирот и среќата.

Фото: Профимедиа

Како што призна и самата норвешка принцеза за локалните медиуми, таа и нејзините ќерки ке се отселат во САД веднаш штом ситуацијата околу пандемијата на коронавирусот малку ќе се смири.

„Нормално, децата одат со мене, а засекогаш ќе го задржиме нашиот дом во Ломедален. Мора да имаме дом во Норвешка, бидејќи често ќе доаѓаме. Не можеме во целост да ја напуштиме нашата прекрасна Норвешка“, откри 49-годишната принцеза која оваа одлука ја донела поради љубовта со бисексуалниот шаман Дурек.

Фото: Профимедиа

Парот поради актуелната здравствена ситуација не се видел уште од Божиќ, кога шаманот бил во посета на Норвешка и со неа ги помина празниците.

Дека принцезата е вљубена и дека ја пронашла сродната душа таа јавно призна уште во мај 2019 година.

Фото: Профимедиа

„Кога ќе ја сретнеш својата сродна душа е прекрасно, а јас имав доволно среќа да ја пронајдам својата. Шаманот Дурек го промени мојот живот, токму како што ги промени животите и на многумина други. Тој ми помогна да сфатам дека безусловната љубов всушност постои на овој свет. Тој ме прифаќа без непотребните прашања и стравот, ме смее повеќе од сите“, изјави принцезата.

Фото: Профимедиа

Инаку, норвешката принцеза има три ќерки, Мауд Анџелика (17), Леа Исадора (15) и Ема Талулу (12), кои ги доби во бракот со Ари Бен. Парот се разведе уште во 2016 година, а во декември 2019 година Бен изврши самоубиство.

Поврзани вести

Наталната карта на Меган Маркл откри сѐ! Затоа таа предизвика проблеми со кралското семејство

Слободен печат

ФОТО: Во мај вакцинација кај Дракула: Лекари со вампирски заби делат бесплатни вакцини

Слободен печат

Нов пресврт: Бракот на Бил и Мелинда Гејтс се распаднал поради милијардерот педофил?

Слободен печат

ВИДЕО: Илон Маск откри дека страда од Аспергеров синдром, кој можеби е тајната на неговиот успех

Слободен печат

ФОТО: Барак Обама тагува: Тежок ден за нас, многу ќе ни недостасува

Слободен печат

По првата доза на „Фајзер“ сѐ уште можете да се заразите со новите соеви на коронавирусот

Слободен Печат

Остави Коментар