20 C
Скопје

Tag : шаман

Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Никој не ја прифаќа нејзината врска со бисексуалниот шаман: Принцезата поради љубов се сели во Америка!

Слободен печат
Поранешниот маж на норвешката принцеза, Ари Бен, на кој му роди три ќерки, изврши самоубиство три години по разводот од Марта Луиз… Изгледа е се...
Вести Свет Слајдер

Шаманот од Капитол разочаран е од Трамп и подготвен да сведочи против него

Слободен печат
Демонстрантот кој упадна во американскиот Капитол, познат како „шаманот од Кјуанон“, вели дека Доналд Трамп го „издал“ зошто не го помилувал и е подготвен следниот...
Вести Свет

Полицијата го уапси шаманот кој тргнал на пат долг 5000 километри за да го истера ѓаволот од Путин (ВИДЕО)

Слободен печат
Сибирскиот шаман, кој пешки тргнал од Сибир во Москва за да го истера ѓаволот од Путин, денеска е уапсен. Полицијата на руската република Бурјатија, објави...