1 C
Скопје

ФОТО: Најскапата венчаница во светот чини 2,6 милиони фунти, но тоа не е венчаницата која ја носеше Кејт Мидлтон!

Еве кој ја поседува најскапата венчаница во светот…

Војвотката од Кембриџ Кејт Мидлтон ја носеше една од најскапите венчаници на сите времиња кога се омажи за принцот Вилијам во 2011 година.

Фото: Инстаграм

Денес култната венчаница од брендот Алекандар Меквин чини дури 386.146 фунти.

Верувале или не, тоа сепак не е најскапата венчаница во светот.

Првото место на оваа листа го зазема тенисерката Серена Вилијамс која носеше венчаница од истиот бренд, а за неа плати неверојатни 2.695.000 фунти во 2017 година.

Фото: Инстаграм

На листата се најде и венчаницата на Грејс Кели која ја дизајнираше Хелен Роуз и за која во тоа време, односно во 1956 година е платено 46.200 фунти.

Фото: Инстаграм

Таа венчаница денес би чинела 441.478 фунти, што всушност би ја направило втора најскапа венчаница во светот, веднаш зад тенисерката Серена Вилијамс.

Прочитајте и...  Проблеми со „Facebook Messenger“ и „Instagram“: Корисниците не можат да испраќаат и примаат пораки

Поврзани вести

Германски научници откриле радарска технологија која може да предвиди мозочен или срцев удар

Слободен Печат

ФОТО | „Што си се омажила ако знаеш дека тепа?“: Герила низ Скопје – #ШтоПравиМВР?

Ирена Трајкова

Дејвид Фостер и неговата сопруга Кетрин Мекфи станаа родители

Слободен Печат

ФОТО: Палома Фејт првите денови од мајчинството ги поминува во агонија

Слободен Печат

Потрошила 60.000 евра на пластични операции: Жените велат дека им ги „крадам“ сопрузите

Слободен печат

Брус Спрингстин доби казна за консумирање алкохол во национален парк

Слободен Печат

Остави Коментар