Tag : фунти

Вести Свет

Најбогатите Британци поради корона кризата загубиле 54 милијарди фунти

МИА Агенција
Во последните два месеца најбогатите Британци загубија 54 милијарди фунти поради пандемијата на коронавирусот, јави „Индипендент“ за резултатите од едно најново истражување. По светската економска...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Ѕирнете во 26 милиони фунти вредната палата на Роби Вилијамс која има 22 бањи, 10 спални и базен – Еве како неговото семејство ужива во изолација (ФОТО)

Слободен печат
Роби Вилијамс им даде можност на фановите да погледнат во внатрешноста на неговата палата во Беверли Хилс која вреди 26 милиони фунти, додека тој во...
Вести Економија Слајдер

Курсна листа: Колкава е вредноста на еврото денеска?

Слободен печат
Според средната курсна листа на НБРСМ еврото денеска изнесува 61.6953 денари, додека американскиот долар чини 56.9828 денари, британската фунта пак изнесува 67.4266 денари.  ...
Вести Економија Слајдер

Курсна листа: Колкава е вредноста на еврото денеска?

Слободен печат
Според средната курсна листа на НБРСМ еврото денеска изнесува 61.6950 денари, додека американскиот долар чини 57.6212 денари, британската фунта пак изнесува 67.7744 денари....
Еспресо Шоу биз

Има 22 куќи и 170 милиони фунти на сметка – Ед Ширан ја презема титулата од Адел

Слободен печат
По бројните рекорди кои ги постави во својата кариера, пејачот Ед Ширан неодамна стана сопственик на уште една титула. Имено, тој стана најбогата и најуспешна...
Вести Економија

НБРМ: Еврото денеска 61.49 денари, американскиот долар чини 55.25 денари

Слободен печат
Според средната курсна листа на Народната банка, еврото има вредност од 61.4925 денари. Британската фунта денеска вреди 71.2626 денари, швајцарскиот франк 55.8059, а американскиот долар...
Вести Економија

НБРМ: Еврото денеска 61.49 денари, американскиот долар чини 55.25 денари

Слободен печат
Според средната курсна листа на Народната банка, еврото има вредност од 61.4933 денари. Британската фунта денеска чини 71.4457 денари, швајцарскиот франк е 55.8827 денари, а...
Вести Свет

Полицијата ги проверува врските меѓу Џонсон и Аркјури

Слободен печат
Градот Лондон објави дека упатиле предмет до полицијаската единца за внатрешна контрола, во кој е вмешан британскиот премиер Борис Џонсон за наводно непримерно работење. Лондон...
Еспресо Шоу биз

Цени и до 45 милиони фунти: Ѕирнете во луксузните недвижности кои Бекамови сакаат да ги купат (ВИДЕО)

Слободен печат
Како што пренесуваат странските медиуми, Викторија и Дејвид Бекам планираат да купат луксузна недвижнина која се наоѓа во склопот на артитектонското чудо познато под името...