ФОТО | Мила Кунис заблеска на премиерата на филмот „Luckiest Girl Alive“

Фото: Принтскрин - Инстаграм

Најпознатата Украинка во Холивуд на премиерата дојде без сопругот Ештон Качер. Филмот, „Luckiest Girl Alive“, е адаптација на истоимената книга на Џесика Нол од 2015 година, а филмот ќе се прикажува на „Нетфликс“ на 7 октомври.Мила Кунис
изгледаше сензационално на премиерата на нејзиниот филм „Luckiest Girl Alive“, одржана во Њујорк на 29 септември. Актерката носеше краток, црн мини фустан со длабоко деколте, слично на сако, со кадифен материјал околу половината и чизми со високи потпетици од сличен материјал. Нејзината брановидна црна коса слободно ја пуштила да ѝ падне на рамениците, а зелените очи ги истакнала со шминка.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Mila Kunis (@kunismilaonline)

Во филмот, Мила ја глуми Ани Фанели, жена која живее во Њујорк, која изгледа дека има сѐ, но ја прогонува трагичен настан од нејзиното минато. Тоа минато се заканува да уништи сѐ што Ани постигнала во животот кога од неа се бара да учествува во снимањето на документарен филм во нејзиното поранешно средно училиште. Во филмот играат и Фин Витрок, Кони Бритон, Скот Мекнер и Џенифер Билс.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Mila Kunis (@kunismilaonline)


Заедно со „Најсреќната жива девојка “, Мила доби улога и во серијата „Тоа шоу од 90-тите“, која се базира на серијата во која глумеше, „Тоа шоу од 70-тите“. Мила и Ештон се запознале на снимањето на таа хумористична серија во 90-тите, иако се забавувале, а потоа се венчале само година подоцна, во јули 2015 година. Мила и Ештон ја имаат ќерката Вајат (7) и синот Димитри (5).

 

Видео на денот