22 C
Скопје

ФОТО | Кралицата Ранија во хит бојата за пролетта 2021: Секогаш совршено стилизирана!

Кралицата на Јордан, Ранија, на последното јавно појавување брилираше во бојата која оваа пролет ќе се носи на сто начини…

Преубавата кралица Ранија повторно воодушеви со својот стил, па токму затоа се најде на сите модни портали кои пишуваа за нејзиното прекрасно издание.

Имено, кралицата Ранија со својот сопруг кралот Абдула во Јордан посетија манифестација на која младите изработуваат разни ракотворби. Прекрасната Јорданка ги воодушеви сите присутни кога се појави совршено стилизирана во розево одело со копчиња во два реда.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Queen Rania Al Abdullah (@queenrania)


Оваа нијанса на розева боја, како и светло сината боја, последен пат се носеа во средината на деведесеттите години, а сега е јасно дека се враќаат на голема врата.

Кралицата на нозете носеше необични бели сандали со розеви детали кои совршено се вклопија во целиот стајлинг.

Фото: Профимедиа

Пробајте да украдете некоја идеја од кралицата Ранија, никогаш нема да погрешите.

Поврзани вести

Музичарот Гоце Талевски ја изгуби битката со коронавирусот

Слободен Печат

По долго отсуство од социјалните мрежи се огласи и Адел, а причината е повеќе од важна

Слободен Печат

ГАЛЕРИЈА: Ова е Давид Неделковски – козар кој се чувстува како Козак – слободен човек, во хармонија со природата, на пасиштата од својот прадедо

Мими Стојановска

ВИДЕО: Принцот Вилијам и Кејт Мидлтон отворија свој канал на „Јутјуб“

Слободен Печат

ВИДЕО+ФОТО | Се вакцинираше Јелена Карлеуша: За која вакцина се одлучи пејачката?

Слободен печат

Макпетрол Инфо Поинт: Секој може да придонесе за побезбеден сообраќај

СП.

Остави Коментар