1 C
Скопје

Tag : 2021

Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Нов невообичаен тренд на обликување на брадата: Дали би го пробале?

Слободен печат
Новата година штотуку започна, a веќе се чини дека 2021 година ќе биде уште поневообичаена од 2020 година. Прво видовме шаман со рогови во Конгресот...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

„Нетфликс“ секоја недела во наредните 12 месеци со по еден нов филм

Слободен Печат
Од компанијата „Нетфликс“ ветуваат дека ќе се обидат да нѐ забавуваат оваа година, пренесува „Си-Ен-Ен“. Стриминг сервисот ги објави плановите за оваа година во вторник,...
Ви Препорачуваме Забава Магазин Магазин слајдер

Супермесечина и дожд од ѕвезди: небото во 2021 година е полно со спектакуларни настани!

Слободен печат
2021 година ќе биде одлична година за сите што го сакаат телескопот. А за оние кои сакаат астрални претстави, оваа година ќе има многу интересни...
Живот Магазин Магазин слајдер

Каков почеток на 2021: На лотарија освоил 39 милиони!

Слободен печат
Еден среќен добитник во Велика Британија го освоил џекпотот од 39 милиони фунти на лотаријата „Еуромилионс“, пренесува „Скај њуз“. Победничката комбинација се состои од броевите...
Магазин Магазин слајдер Храна

Ова се најголемите трендови на храна и нови здрави производи за 2021

Слободен Печат
Подготевни сте да ги чуете новите трендови на здрава храна? Може да се обложиме дека, повеќето од нив, до сега ви биле непознати, а подеднакво...
Ви Препорачуваме Забава Магазин Магазин слајдер

Пророштвата на Нострадамус за 2021 година: метеорит, чипови за војниците, глад, сончева бура…

Слободен печат
Предвидувањата за новата година на францускиот астролог и лекар, објавени во книгата пророштва во далечната 1555, до денес се тема на интерес, толкувања и истражувања....
Вести Македонија Слајдер

„Трнливиот пат” на Македонија кон ЕУ продолжува и во 2021

МИА Агенција
Изминатата година беше турбулентна на секој план – пандемија на Ковид-19, предвремени парламенарни избори, економска криза, но беше бурно и во нашите евроатлантски интеграции. Северна...
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Годишен љубовен хороскоп за 2021: Водолијата ќе сретне сродна душа, а Стрелецот става крај на токсичната врска!

Слободен Печат
Годишниот хороскопот за 2021 година најавува многу промени на полето на љубовта. Време е да го оставиме минатото зад себе и да отвориме нова ера,...
Вести Македонија Слајдер

ВИДЕО| Џафери: Да ја надминеме пандемијата и да тргнеме кон ЕУ во 2021

Претседателот на Собранието на Република Северна Македонија, Талат Џафери, упати видео честитка до граѓаните на земјава за новата 2021 година, посакувајќи им сѐ најдобро на...
Ви Препорачуваме Жена Магазин Магазин слајдер

Не пропуштајте: ЖЕНСКИ КАЛЕНДАР за 2021 година, утре во весникот „Слободен печат“

Слободен печат
Утре, 29 декември, за читателите на дневниот весник „Слободен печат“ подготвивме новогодишен подарок – ЖЕНСКИ КАЛЕНДАР за 2021 година. Календарот е посветен на жените и...