Tag : 2021

Ракомет Спорт

Дибиров верен на Вардар: „Еден живот, една љубов“!

Слободен печат
Како што е веќе познато, Тимур Дибиров, заедно со Стојанче Стоилов и Кристијан Дисингер остануваат во „црвено-црниот“ дрес. Руското лево крило на својот Инстаграм профил...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Ротердам ќе биде домаќин на Евросонг 2021

Слободен печат
Ротердам, Холандија се согласи да биде домаќин на Евросонг 2021 година откако овогодишното натпреварување за најдобрата песна на Европа се откажа поради пандемијата на коронавирусот....
Спорт Фудбал

Фудбал во Шпанија без навивачи до 2021 година

Слободен печат
Иако планираната загуба поради одигрувањето на натпреварите без присуство на публика ќе изнесува околу 350 милиони евра, за клубовите тоа е многу поприфатлива опција од...
Вести Скопје

Луна паркот се ребрендира во забавен парк- готов ќе биде за една и пол година

Луна паркот ќе добие ново име и концепт, најави денеска градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов. Во изјава за Слободен печат потврди дека постапката за...