20.8 C
Скопје

Tag : пролетта

Жена Магазин Магазин слајдер

ФОТО | Кралицата Ранија во хит бојата за пролетта 2021: Секогаш совршено стилизирана!

Слободен печат
Кралицата на Јордан, Ранија, на последното јавно појавување брилираше во бојата која оваа пролет ќе се носи на сто начини… Преубавата кралица Ранија повторно воодушеви...
Жена Магазин Магазин слајдер

Пролетта пристигнува, па кога ако не сега? Ви претставуваме неколку фризури кои ќе го трансформираат вашиот имиџ!

Слободен печат
Не, тоа не мора да биде драстична промена. Кога станува збор за фризурата, често и малите „потфати“ носат целосно поинаков ефект. Новата фризура е одличен...
Еспресо Мода

Омилена кај сите трендсетерки: Кежуал комбинација во која ќе ја поминеме пролетта и летото (ФОТО)

Слободен печат
И покрај сите раскошни пролетни и летни модни трендови, една од оние клучните комбинации од пролетниот и летниот ормар ја обожаваат сите трендсетерки. За која...
Еспресо Мода

Неочекувано, но во нејзин стил: ВИКТОРИЈА БЕКАМ во цветно издание ја „донесе“ пролетта во Њујорк (ФОТО)

Слободен печат
Да, чуда се случуваат, и Вики го сака цветниот принт. Викторија во последните две години успеа прилично да не изненади. Имено, британскта дизајнерка позната по...
Еспресо Мода

Жолта – боја на пролетта и стилот

Слободен печат
Жолтата е боја, која на најверодостоен начин ја опишува енергијата која пролетта ни ја носи и затоа таа е водечка боја во оваа сезона. Оваа...
Еспресо Мода

Меланија Трамп во една од најпосакуваните бои на сезоната: Совршена опуштена комбинација за пролетта (фото)

Слободен печат
Во последно време првата дама често ја гледаме во розева нијанса, што покажува дека ова е дефинитивно нејзиниот омилен избор за оваа пролет. Меланија и...