Омилена кај сите трендсетерки: Кежуал комбинација во која ќе ја поминеме пролетта и летото (ФОТО)

И покрај сите раскошни пролетни и летни модни трендови, една од оние клучните комбинации од пролетниот и летниот ормар ја обожаваат сите трендсетерки.

За која комбинација станува збор?

Комбинацијата на џинс и бела кошула со тренди детали ќе создаде совршена секојдневна униформа за пролетните и летните денови.

Оваа комбинација е лежерна и тренди, ве претставува како личност со среден изглед, со доза на француски шик. Погледнете…

Видео на денот