20 C
Скопје

Tag : бојата

Жена Магазин Магазин слајдер

ФОТО | Кралицата Ранија во хит бојата за пролетта 2021: Секогаш совршено стилизирана!

Слободен печат
Кралицата на Јордан, Ранија, на последното јавно појавување брилираше во бојата која оваа пролет ќе се носи на сто начини… Преубавата кралица Ранија повторно воодушеви...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Били Ајлиш ја промени бојата на косата: За 6 минути доби милион лајкови

Слободен печат
Зад Били Ајлиш стојат неколку успешни недели: прво нејзиниот документарен филм „Billie Eilish: The World’s a Little Blurry“ беше прикажан на стриминг сервисот „Apple TV+“,...
Живот Забава Магазин Магазин слајдер

ФОТО: Не се сите сини и кафени очи исти – ова е скалата со сите „кодови“: Еве што кажуваат тие за нас!

Слободен печат
Кај многу луѓе бојата на очите може да се одреди, но постојат и такви чии очи се на граница меѓу сивата и сината или сината...
Забава Магазин Магазин слајдер

Бојата на вашите очи има посебно значење – Сини, зелени, црни… еве што кажува таа за вас!

Слободен печат
Научниците од Шведска направиле истражување во кое испитувале 428 лица и поврзаноста меѓу бојата на нивните очи и личноста. Еве што откриле. Кафени очи: јак...
Здравје Магазин Магазин слајдер

Еве како вашата урина може да ви открие дали сте заразени со коронавирусот: Добро обрнете внимание на ова!

Слободен печат
Бојата на вашата урина може да биде пресудна… Симптомите на коронавирусот вклучуваат висока температура, сува кашлица и губиток на сетилото за мирис и вкус. Но...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Поранешната „Спајсица“ поради бојата на кожата ја исфрлиле од луксузен бутик

Слободен печат
Англиската пејачка Мелани Браун, позната како Мел Би (45) и членка на поранешната најпопуларна британска женска поп група под називот „Spice Girls“ проговори за своето...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Одличен трик: Еве како темната облека да не ви избледува повеќе

Слободен печат
Ви нудиме трик со чија помош вашата темна облека нема да избледува по перењето. Сите знаеме дека „мааната“ на темната облека е тоа што со...
Здравје Магазин

Раз­лич­на хра­на од­го­ва­ра на раз­лич­ни ти­по­ви луѓе

Слободен печат
Ве­ќе ил­ја­да го­ди­ни на­на­зад традицио­нал­на­та ки­нес­ка ме­дици­на го наб­љу­ду­ва чо­ве­ко­ви­от ор­га­ни­зам со фи­ло­зо­фи­ја од пет еле­менти. Ме­ѓу еле­мен­ти­те од кои е сод­ржа­на ки­нес­ка­та ме­дици­на и...
Еспресо Жена Магазин Убавина

Сакате да ја промените бојата на косата: Овие 5 нијанси ќе бидат апсолутен хит оваа есен! (ФОТО)

Слободен печат
Доколку ги прашате фризерите еднобојната коса е надвор од тренд многу одамна, а на сцена стапуваат овие 5 одлични нијанси. Со промената на годишното време...