ФОТО | Инфлуенсерка го покажа целулитот и ги воодушеви другите мајки: Да се ослободиме од несигурноста!

Фото: Принтскрин/Инстаграм

Сара Никол Лендри доби многу пофалби за својата искрена објава околу ослободувањето од стравовите и несигурностите поврзани за мајчинството. Канадската инфлуенсерка, позната и како „The Birds Papaya“, објави серија необработени фотографии во костим за капење додека со своите мали деца ужива на базен.

„Не би требало да си дозволиме стравовите и несигурноста да не спречат да создаваме спомени со нашите деца, особено кога станува збор за нашите тела. Лесно е да се заборави кога ќе се опуштиме. Тогаш добро живееме. Создаваме значајни спомени. Добро е чувството да се вдомиш во тој момент“, напиша таа.

Лендри им нагласи на жените дека изгледот нема никаква врска со нивната способност да бидат мајки.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sarah Nicole Landry (@thebirdspapaya)


„Кога помислувам на сопственото детство и кога помислувам на мајка ми, не се сеќавам на нејзините бутови, на стриите или големината на половината. Се сеќавам само на добрите работи која таа ги правеше за мене. Важно е да се биде тука. Тоа е доволно.”, заклучила таа.

Многу жени ја пофалија за нејзината ранливост и искрен поглед на една од најважните улоги во животот на секоја жена.

Видео на денот