Tag : целулитот

Жена Здравје Магазин Магазин слајдер

Здрави и убави – Четири состојки што го отстрануваат целулитот

Слободен печат
Ваш најдобар сојузник во обидот да се ослободите од непосакуваниот надворешен изглед на кожата е да јадете исклучиво внимателно избрани намирници Под целулит се подразбираат промените на...
Жена Магазин Магазин слајдер

Необичен метод со обична четка: Ослободете се од целулитот во само неколку потези!

Слободен печат
Верувале или не, обичната четка за чешлање на косата може да биде моќно оружје во борбата против целулитот. Со четкањето на нозете и задникот „на...
Жена Магазин Магазин слајдер

Најактуелната борба во овој период – Еве како да ја спречете појавата на целулит

Слободен печат
Борбата со целулитот е најактуелна во пролетните и во летните месеци. Тогаш целулитот што се „таложел“ во зимските месеци кога се јаде калорична храна доаѓа...
Еспресо Жена Магазин Убавина

Пилинг кој ефикасно го елиминира целулитот – Пробајте го веднаш!

Слободен печат
Во пресрет на летото, веројатно веќе почнавте да размислувате каде ќе го поминете годишниот одмор, а со тоа и да го подготвувате телото за на...