1 C
Скопје

ФОТО: Димитријевиќ со ново големо признание во Еврокупот!

Годишното „истражување“ на Евролигата за првиот, регуларен дел од сезоната, кое го реализираат генералните менаџери на тимовите во Еврокупот е тука!

На крајот на првата, групна фаза од сезоната, на луѓето кои раководат со клубовите учесници во второто според квалитет натпреварување, им беа поставени серија на прашања во врска со играчите и тимовите кои се дел од натпреварувањето.

Меѓу темите што беа разгледани беа нивните фаворити за влез во финалето на Еврокупот, нај изненадувачкиот тим, најдобриот тренер и најдобрите играчи во различни категории..

Фото: kfsm.mk

Во една од нив, насловена како „Ѕвезди во подем“ е и она на македонскиот репрезентативец Ненад Димитријевиќ кој ги брани боите на шпанската екипа Хувентуд. Генералните менаџери кои се дел од Еврокупот, во овој момент сметаат дека нашиот кошаркар е втор најдобар млад играч во ова натпреварување.

Прочитајте и...  Федерер само на еден начин може да ги победи Ѓоковиќ и Надал

Виктор Вембанјама од Нантер доби 20.8% од гласовите додека организаторот на играта на Хувентуд има 16.7% во анкетата на Еврокупот, што е доказ плус за растот на младиот Македонец во една ваква, силна европска конкуренција.

Поврзани вести

Неверојатниот Јокиќ го чека супер максимален договор

Слободен печат

Шкендија ремизираше, Македонија ЃП поразена на подготовките во Анталија

Слободен печат

Се надевам дека навивачите ќе му простат на Ѓоковиќ

Слободен печат

Бабиќ: Одличен потег беа подготовките во Хрватска, младите добро се претставија

Слободен печат

Пикси ќе биде новиот селектор на Србија за плата од милион евра

Слободен печат

Барса ќе продолжи без Меси кој започна да го учи францускиот јазик!?

Слободен печат

Остави Коментар