13 C
Скопје

Tag : нантер

Кошарка Спорт

ФОТО: Димитријевиќ со ново големо признание во Еврокупот!

Слободен печат
Годишното „истражување“ на Евролигата за првиот, регуларен дел од сезоната, кое го реализираат генералните менаџери на тимовите во Еврокупот е тука! На крајот на првата,...
Кошарка Спорт

Еврокуп: Хувентуд на врвот, Димитријевиќ блескаше и против францускиот Бург!

Слободен печат
Екипите на Хувентуд (Шпанија) и Бург (Франција) вечерва одлучуваа кој од нив ќе заврши на првото место во групата „А“ во првата фаза од Еврокупот....
Кошарка Спорт

ВИДЕО: Симиќ и Барселона успешни во јуниорската Евролига!

Слободен печат
Македонија одново има свој претставник во најсилното натпреварување на Стариот континент – Евролигата. Во јуниорското издание Теодор Симиќ почна да го презентира сиот свој потенцијал...