2 C
Скопје

Tag : еврокуп

Кошарка Спорт

ФОТО: Димитријевиќ со ново големо признание во Еврокупот!

Слободен печат
Годишното „истражување“ на Евролигата за првиот, регуларен дел од сезоната, кое го реализираат генералните менаџери на тимовите во Еврокупот е тука! На крајот на првата,...
Кошарка Спорт

Еврокуп: Хувентуд на врвот, Димитријевиќ блескаше и против францускиот Бург!

Слободен печат
Екипите на Хувентуд (Шпанија) и Бург (Франција) вечерва одлучуваа кој од нив ќе заврши на првото место во групата „А“ во првата фаза од Еврокупот....
Кошарка Спорт

Димитријевиќ фантастичен во Еврокупот, прв стрелец против Уникс Казан

Слободен печат
Уште од претходно екипата на Хувентуд Бадалона го обезбеди настапот во Топ 16 фазата од кошаркарскиот Еврокуп, запиша уште еден триумф во регуларниот дел од...
Кошарка Спорт

ВИДЕО: Партизан знае само победнички по „нотите“ на Филиповски!

Слободен печат
После заминувањето на црногорскиот стратег Владо Шчепановиќ од тренерската функција на Партизан, повторно се вратија добрите резултати на српскиот кошаркарски клуб. Македонецот со словенечки пасош,...
Кошарка Спорт

ВИДЕО: Кога Теодосиќ сака да асистира, а постигне кош!

Слободен печат
Во рамките од четвртото коло во Еврокупот составот на Виртус Болоња на домашен терен го совлада Монако со резултат 94:85. Од почетокот на сезоната тоа...
Кошарка Спорт

Димитријевиќ и Хувентуд газат во Еврокупот

Слободен печат
Бекот на македонската репрезентација, Ненад Димитријевиќ и неговиот Хувентуд продолжуваат со одличните игри во Еврокупот и во третото коло ја забележаа третата победа. Овој пат,...
Кошарка Спорт

Ја освои и Франција, Димитријевиќ со „магичен“ момент во Еврокупот! (ВИДЕО)

Слободен печат
Во второто коло од натпреварите во Еврокупот, Хувентуд гостуваше во Франција, а противник им беше екипата на Бург. По израмнетото прво полувреме гостите од Бадалона...
Кошарка Спорт

Димитријевиќ: Верувам дека можам да бидам лидер на репрезентацијата!

Слободен печат
Шпанската екипа на Хувентуд Бадалона се подготвува за настапот во Еврокупот, а својот прв натпревар во новата сезона ќе го има денеска од 20.45 часот...
Кошарка Спорт

Македонскиот репрезентативец Димитријевиќ останува во клубот од Бадалона

Слободен печат
Ненад Димитријевиќ се наоѓа на списокот на 12 кошаркари на кои смета стручниот штаб на екипата на Хувентуд за наредната натпреварувачка сезона. На официјалниот фејсбук...
Кошарка Спорт

Хувентуд и Димитријевиќ против Партизан, Уникс Казан, Венеција..!

Слободен печат
Денеска беа формирани четирите натпреварувачки групи за новата сезона 2020/2021 во Еврокупот. Вкупно 24 клубови кои доаѓаат од 15 различни држави од Европа се најдоа...