2 C
Скопје

Tag : хувентуд бадалона

Кошарка Спорт

ФОТО: Димитријевиќ со ново големо признание во Еврокупот!

Слободен печат
Годишното „истражување“ на Евролигата за првиот, регуларен дел од сезоната, кое го реализираат генералните менаџери на тимовите во Еврокупот е тука! На крајот на првата,...
Кошарка Спорт

Еврокуп: Хувентуд на врвот, Димитријевиќ блескаше и против францускиот Бург!

Слободен печат
Екипите на Хувентуд (Шпанија) и Бург (Франција) вечерва одлучуваа кој од нив ќе заврши на првото место во групата „А“ во првата фаза од Еврокупот....
Кошарка Спорт

Симиќ втор стрелец, со Барселона го „лови“ трофејот во јуниорската Евролига!

Слободен печат
Кошаркарите на Барселона, играчи „Под 18“ години, се победници на квалификацискиот турнир на Евролигата во оваа возрасна категорија кој во изминатите три дена се одржуваше...
Кошарка Спорт

Димитријевиќ меѓу најефикасните на последниот меч годинава во Шпанија!

Слободен печат
Во 16 коло од најсилното шпанско првенство екипата на Хувентуд Бадалона загуби убедливо на домашен терен од Сан Пабло Бургос со резултат 78:95. Иако доминираше...
Кошарка Спорт

Димитријевиќ фантастичен во Еврокупот, прв стрелец против Уникс Казан

Слободен печат
Уште од претходно екипата на Хувентуд Бадалона го обезбеди настапот во Топ 16 фазата од кошаркарскиот Еврокуп, запиша уште еден триумф во регуларниот дел од...
Кошарка Спорт

ВИДЕО: Партизан знае само победнички по „нотите“ на Филиповски!

Слободен печат
После заминувањето на црногорскиот стратег Владо Шчепановиќ од тренерската функција на Партизан, повторно се вратија добрите резултати на српскиот кошаркарски клуб. Македонецот со словенечки пасош,...
Кошарка Спорт

ВИДЕО: Димитријевиќ дели и НБА потези, „прегазен“ Естудијантес!

Слободен печат
Денеска во деветтото коло од најсилното шпанско првенство составот на Хувентуд Бадалона на домашен терен со убедлив резултат 97:70 против екипата на Естудијантес. Кошаркарите на...
Кошарка Спорт

Ја освои и Франција, Димитријевиќ со „магичен“ момент во Еврокупот! (ВИДЕО)

Слободен печат
Во второто коло од натпреварите во Еврокупот, Хувентуд гостуваше во Франција, а противник им беше екипата на Бург. По израмнетото прво полувреме гостите од Бадалона...
Кошарка Спорт

Македонецот блеска во „Ендеса“: Димитријевиќ е играчот на одлука во Хувентуд! (ВИДЕО)

Слободен печат
Во четвртото коло од шпанската „Ендеса“ лига, кошаркарите на Хувентуд имаа тешко гостување во Андора. По 40 минути жестока борба, славеше тимот од Бадалона, со...
Кошарка Спорт

Димитријевиќ: Верувам дека можам да бидам лидер на репрезентацијата!

Слободен печат
Шпанската екипа на Хувентуд Бадалона се подготвува за настапот во Еврокупот, а својот прв натпревар во новата сезона ќе го има денеска од 20.45 часот...