18 C
Скопје

Македонскиот репрезентативец Димитријевиќ пред трансфер во редовите на Валенсија!?

Нашиот плејмејкер има одлични партии и сезонава, во дресот на својот клуб Хувентуд Бадалона во најсилното шпанско првенство.

Ненад Димитријевиќ вчера во рамките од 35 коло во шампионатот беше прв стрелец во неговиот тим со 27 поени (осум асистенции) во гостинскиот пораз од 102:93 против Уникаха по едно одиграно продолжение.

Најновите информации од Шпанија велат дека преговорите се завршени и дека македонскиот репрезентативец се очекува од следната сезона да ги брани боите на Валенсија.

Моментно на табелата во првенството Валенсија е петтопласирана, е Хувентуд Бадалона на седмото место. Валенсија нема да игра во Евролигата сезона, како опција останува Еврокупот..

Покрај Димитријевиќ, уште еден играч на Хувентуд се поврзува со трансфер во Валенсија, тоа е Ксабиер Лопез-Аростеги.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by InsideBasket (@inside_basket)

Поврзани вести

РФМ: Начевски за зборовите „ќе те колам“ доби дисциплинска санкција!

Слободен печат

Кубанецот Табоада е нов ракометар на Е. Пелистер

Слободен печат

Дали Тотенхем ќе ја прифати понудата од Манчестер јунајтед за Кејн?

Слободен печат

Легендата Стив Неш нема дилеми: Јокиќ е МВП оваа година!

Слободен печат

ВИДЕО: Падна рекорд стар 47 години, Вестбрук испиша историја во НБА лигата!

Слободен печат

Митревски го реши португалското дерби

Слободен печат

Остави Коментар