6 C
Скопје

Tag : валенсија

Спорт Фудбал

Се огласи фудбалерот обвинет за расизам: Ова е лов на вештерки, барам извинување

Слободен печат
Неделниот натпревар помеѓу Кадиз и Валенсија (2:1) го одбележа пркинот од 20-тина минути поради расистички испад на домашниот фудбалер Хуан Кала. Фудбалерите на Валенсија во...
Спорт Фудбал

Нов шок во Ла Лига, Валенсија обвинува за матни игри по расистичкиот скандал

Слободен печат
Имено, фудбалерот на Кадиз, Хуан Кала, го навредил на расна основа играчот на Валенсија, Муктару Диакаби, што доведе до тоа играчите на гостинскиот тим да...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Триумфот на Кадиз во сенка на расистичкиот скандал во кој го навредуваа фудбалерот на Валенсија

Слободен печат
Фудбалерите на Кадиз ја совладаа Валенсија со 2:1 во 29. коло од Ла Лига, но натпреварот помина во знакот на расистичкиот испад кој ги натера...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Прва победа по пет години за Барди и Леванте во дербито на Валенсија

Слободен печат
Првиот натпревар од 27. коло во Ла Лига помеѓу градските ривали меѓу Леванте и Валенсија заврши со мининлен триумф за домашниот тим. Ова беше прва...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: „Два во еден“, Валенсија со пресврт на Местаља!

Слободен печат
Вечерва во првиот натпревар од 26 коло во најсилното шпанско првенство екипата на Валенсија со резултат 2:1 славеше над Виљареал. После првото полувреме водеа гостите...
Спорт Фудбал

Принц од Малезија сака да ја купи Валенсија

Слободен печат
Екипата на Валенсија наскоро може да добие нов сопственик кој е заинтересиран поранешниот шампион во Ла Лига да го врати во врвот на шпанскиот фудбал....
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Атлетико сигурно чекори кон титулата, падна и Валенсија

Слободен печат
Лидерот на табелата во Ла Лига, Атлетико Мадрид славеше со 3:1 против Валенсија и го продолжи походот кон шампионската титула. Натпреварот лошо започна за лидерот...
Живот Магазин Магазин слајдер

Топ 20 градови на светот кои се најдобри за живот, Валенсија на врвот

Слободен печат
Креаторите на сајтот „money.co.uk“ спровеле студија на тема – најздравиот град на светот. Секако, земен е предвид и факторот што ги условува животите на сите...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Луис Суарез ја сака титулата, „Ел Пистолеро“ е херојот на Атлетико!

Слободен печат
Атлетико Мадрид вечерва на домашен терен во најсилното шпанско првенство успеа да го совлада Хетафе со 1:0. Херој на домаќините беше уругвајскиот интернационалец Луис Суарез...
Кошарка Спорт

Димитријевиќ меѓу најефикасните на последниот меч годинава во Шпанија!

Слободен печат
Во 16 коло од најсилното шпанско првенство екипата на Хувентуд Бадалона загуби убедливо на домашен терен од Сан Пабло Бургос со резултат 78:95. Иако доминираше...