ВИДЕО | Анастасија Ражнатовиќ рано наутро замина за Германија, ќе го бодри сопругот Немања Гудељ на ЕП

Фото: Принтскрин/Инстаграм

Европското фудбалско првенство во Германија започна вчера, а првиот натпревар селекцијата на Србија го игра против Англија на 16 јуни.

Освен поддршка од трибините, српските фудбалери можат да очекуваат поддршка и од своите партнерки, а Анастасија Ражнатовиќ заминала за Германија да го бодри својот сопруг Немањa Гудељ.

Имено, Анастасија се огласи рано утринава од аеродромот непосредно пред полетувањето. Таа на лицето немала ниту грам шминка, а носела лежерна облека – кожена јакна и бела маица со принт.

Заморот не го криела, а како што гледаме од часовникот на фотографијата, летот бил многу рано. Но, тоа не ја спречило да оди кај сопругот и да му биде голема поддршка во наредниот период.

 

Инаку, Немања Гудељ на прес-конференцијата пред неколку дена, по повод Европското првенство, рекол дека неговото семејство од трибините ќе ги поддржува него и репрезентацијата.

– Целото семејство ќе биде таму – кратко одговорил Гудељ на прес-конференцијата, а потоа потврдил дека на трибините ќе бидат неговата сопруга Анастасија, таткото, мајката, братот и сестрата.

Инаку, за животот во Севиља, Шпанија, каде што се пресели поради ангажманот на Немања, Анастасија зборуваше во неколку наврати.

– Во Севиља бев принудена да зборувам на шпански бидејќи никој не зборува англиски. Не ми беше тешко да научам, претходно имав предзнаење од теленовели – рекла Анастасија и додала дека во Шпанија најмногу ѝ недостига нејзината мајка, но и српската кујна:

– Најмногу ми недостига мајка ми, двете сме многу блиски. Ние сме како најдобри пријателки и сè што ми се случува јас прво ѝ кажувам нејзе. Нон-стоп сме на видеоповик. Ми недостигаат и сармите, тетка ми Цоле секогаш ме изненадува кога доаѓам и ми прави сарма.

Цеца се огласи за тврдењета дека Анастасија е бремена и порача едно: Јас како мајка…

ФОТО | Немања Гудељ објави фотографии од тајната венчавка со Анастасија, невестата плени во елегантна венчаница

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот