Еве ја казната поради СКАНДАЛОТ и навивачот кој удри играч! (ВИДЕО)

Да потсетиме еден навивач на Морнар влета во теренот и го удри кошаркарот на хрватската екипа на Цедевита Олимпија, Рајан Бутрајт.

Денеска АБА лигата потврди дека Морнар од Бар е казнет со еден натпревар пред празни трибини и парична казна од 20.000 илјади евра.

Судијата на АБА Дисциплинската момисија Саша Павличиќ-Бекиќ нареди дуелот против Задар да се одигра без гледачи, со најмногу 100 места во ВИП ложата, но и во наредниот меч против Будуќност биде без поддршка од навивачи во западниот дел од салата.

Моментно после пет кола во регионалното кошаркарско натпреварување Морнар е на шестата позиција со осум бодови.

Прочитајте и...  Војдан Стојановски:  Треба да веруваме во нас, не треба да гледаме на противниците со респект

Прочитај повеќе

„Пандевци“ загубија, но среќни се што македонскиот фудбал „доби“ ВАР!

Слободен Печат

Нејмар доби црвен картон за да оди на карневалот во Рио!?

Слободен Печат

Продажбата на билетите за дуелот со Косово ќе започне во понеделник

Слободен печат

Грчкиот премиер бара исфрлање на грчките екипи од УЕФА

Слободен печат

Војдан Стојановски:  Треба да веруваме во нас, не треба да гледаме на противниците со респект

Слободен печат

Револуција во фудбалот, Шкотска забрани играње со глава на деца помлади од 12 години

Слободен печат

Остави Коментар

седум + два =

Прочитај повеќе

Навивачите на Барселона му се извинија на Брајтвајт за пречекот

Слободен печат

Ѓоковиќ открива како комуницира со Надал и Федерер

Слободен печат

Тренер го победи поранешниот клуб па ги соблече панталоните пред навивачите (ВИДЕО)

Слободен печат

МЗТ Скопје се ослободи од двајца странци

Слободен печат

Фудбалерите на белгиски клуб играле над масовна гробница од Бронзено време

Слободен печат

Најголемата легенда на Бостон носеше дрес на Лејкерси поради Коби (ВИДЕО)

Слободен печат