Tag : морнар бар

Кошарка Спорт

Уште една голема победа за МЗТ Скопје во АБА лигата

Слободен печат
Денеска на полуфиналниот турнир на У19-шампионатот на АБА-лигата кој се игра во Хрватска, јуниорскиот состав на МЗТ Скопје продолжува да реди победи откако претпладнево со...
Кошарка Спорт

Еве ја казната поради СКАНДАЛОТ и навивачот кој удри играч! (ВИДЕО)

Да потсетиме еден навивач на Морнар влета во теренот и го удри кошаркарот на хрватската екипа на Цедевита Олимпија, Рајан Бутрајт. Денеска АБА лигата потврди...