Tag : цедевита

Кошарка Спорт

Еве ја казната поради СКАНДАЛОТ и навивачот кој удри играч! (ВИДЕО)

Да потсетиме еден навивач на Морнар влета во теренот и го удри кошаркарот на хрватската екипа на Цедевита Олимпија, Рајан Бутрајт. Денеска АБА лигата потврди...
Кошарка Спорт

Формиран кошаркарски гигант на Балканот

Слободен печат
Новиот клуб кој ќе се натпреварува во регионалната АБА лига иво кошарското првенство на Словенија, ќе се вика Цедевита Олимпија Љубљана, Претседателите на двата клуба...