Tag : навивач

Спорт Фудбал

Коронавирусот не ја намали омразата кај навивачите: Фан на Лаицо со безбол палка бара соседи кои пуштаат песни на Рома (ВИДЕО)

Слободен печат
Италија е најзагрозена европска држава од коронавирусот, според последните информации починати се 1.809 лица, а 1.672 лица се наоѓаат на интензивна нега, додека повеќе од...
Спорт Фудбал

ПОДОБРО ДА МУ ЗАБОДЕА НОЖ ВО СРЦЕ: Навивач на Евертон го истетовира грбот на Ливерпул (ВИДЕО)

Слободен печат
Навивачот на Евертон уште од своето детство, Алан, е главна вест во англиските медиуми бидејќи мораше на себе да го истетовира грбот на најголемиот ривал,...
Спорт Фудбал

Затоа е голем човек: Сер Алекс усреќи тешко болен навивач на Јунајтед

Слободен печат
Навивачот на Јунајтед, Демиен Никсон е тешко болен од карцином, лекарите му соопштија дека нема лек и дека му остануваат уште помалку од 12 месеци....
Спорт Фудбал

Речено-сторено: Трчаше гол откако Германецот потпиша за неговиот тим (ВИДЕО)

Слободен печат
Германскиот интернационалец Јулијан Вајгл на 31 декември минатата година потпиша за португалскиот шампион Бенфика, иако за неговите услуги беа заинтересирани и екипи како ПСЖ, Арсенал,...
Спорт Фудбал

Дете падна на колена и во солзи го молеше Каљехон да остане во клубот (ВИДЕО)

Слободен печат
Братот близнак на многу познатиот Хозе Каљехон, играчот на Наполи, кариерата ја развиваше во Боливија во претходните шест години и стана миленик на навивачите. Но,...
Спорт Фудбал

Ова е најлошиот навивач на сите времиња (ФОТО)

Слободен печат
Во лондонското дерби Челси како гостин го совлада Тотенхем со 2:0, а како фудбалерите водеа „војна“ на теренот, така и навивачите си имаа своја „војна“...
Спорт Фудбал

На груб начин сакаше „селфи“, Роналдо се изнервира! (ВИДЕО)

Слободен печат
Победата е остварена со резултат 2:0, а головите ги постигаа Кристијано Роналдо во 75. минута, и Гонзало Игуаин кој постигна гол во судиското надополнување. Еден...
Кошарка Спорт

Навивачите на Олимпијакос грмеа во чест на Марко Ивковиќ – Јагода! (ВИДЕО)

Слободен печат
Навивачите на Олимпијакос не го заборавија Марко Ивковиќ – Јагода, трагично настраданиот навивач на Црвена звезда, кој на денешен ден пред пет години беше убиен...
Кошарка Спорт

Еве ја казната поради СКАНДАЛОТ и навивачот кој удри играч! (ВИДЕО)

Да потсетиме еден навивач на Морнар влета во теренот и го удри кошаркарот на хрватската екипа на Цедевита Олимпија, Рајан Бутрајт. Денеска АБА лигата потврди...
Останатo Спорт

НАВИВАЧ НА ГОДИНАТА: Играше и скокаше како „чирлидерка“! (ВИДЕО)

Слободен печат
Во петокот Фалконси од средното училиште на Јорк играа против своите колеги од средното училиште на Вархил, а Хекили Холанд даде сè од себе навивајќи...