• навивач

Избегната трагедија во Германија: На трибините колабираше брат на ракометар

Натпреварот во германската ракометна Бундеслига помеѓу ХСВ и Мелсунген се претвори во борба за живот на навивач кој колабираше на трибините. Натпреварот беше прекинат во 23 минута при резултат 8:11 и во договор со сите актери на теренот, не е доигран бидејќи лицето кое колабираше е брат на домашниот ракометар Тајс Бергеман. Додека на трибините …

Избегната трагедија во Германија: На трибините колабираше брат на ракометар Read More »