Повторно инциденти во АБА, навивач влезе на терен и удри играч на Цедевита (ВИДЕО)

Екипите и навивачите како да не научија ништо од финалната серија од ланската сезона во која навивачите на Црвена Звезда и на Будуќност предизвикуваа инциденти со нападите на кошаркарите.

И во новата сезона во АБА лигата, навивач на Морнар влета во теренот и го удри кошаркарот на Цедевита Олимпија, Рајан Бутрајт.

Инцидентот се случи во последните моменти од средбата, Морнар ја имаше обезбедено победата, па кошаркарот на домашниот тим Дерик Нидам тапкајќи ја топката чекаше да завршпи натпреварот, но противничкиот играч Рајан Бутрајт му ја одзеде топката и ја заби во кошот.


Таквиот потег на Буитрајт не и се допадна на домашната публика, па еден навивач влета на теренот и го удри американскиот кошаркар.

Прочитајте и...  Милан испушти победа, Роналдо 11. натпревар по ред ги тресе мрежите (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Јокиќ чита книги за коњи, а ние победуваме

Слободен печат

Милан испушти победа, Роналдо 11. натпревар по ред ги тресе мрежите (ВИДЕО)

Слободен печат

Алушовски: Верувам дека Вардар идната година ќе игра во Лигата на шампионите

Слободен печат

Вернер нема дилема: Клоп е најдобар тренер во светот

Слободен печат

Петарда на Лајпциг во Гелзенкирхен, Халанд не запира да ги тресе мрежите (ВИДЕО)

Слободен печат

„Граѓаните“ на крилјата Жезус до триумф над Лестер (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

два × 4 =

Прочитај повеќе

Федерер откри што ќе прави во пензија

Слободен печат

Поранешните вардарци на цена, Србија за прв пат во историјата ќе добие селектор-странец

Слободен печат

Шпанската полиција која уапси екс фудбалер на Реал Мадрид открива во која лига има највеќе местенки

Слободен печат

„Покерот“ на Меси ги смири навивачите на „Камп Ноу“ (ВИДЕО)

Слободен печат

Порто со фуриозно второ полувреме го реши Вардар

Слободен печат

Барселона ја користи кризата во Сити, на лето носи екстра засилување

Слободен печат