Tag : инцидент

Вести Македонија

Докторка со пријава до МВР за вчерашниот инцидент во Струмичката болница по смртта на деветмесечно дете

Слободен печат
Докторка од Струмичката болница пријави вербални закани од непознато лице и се работи на целосно расчистување и документирање на случајот, информираше портпаролката на СВР Струмица,...
Вести Македонија Слајдер

Нов инцидент во струмичката болница: Почина 9-месечно бебе, полицијата спречи поголем инцидент

Слободен печат
Попладнево околу 16 часот на детското одделение при струмичката болница починало деветмесечно дете од село Банско, а со правовремена интервенција на полицијата е спречен инцидент,...
Вести Македонија Слајдер

Заев: ЈО да преземе мерки за инцидентот со навивачка група на плоштадот „Македонија“

Слободен печат
Премиерот Зоран Заев на својот Фејсбук профил објави статус преку кој повика Јавното обвинителство да преземе мерки за расчистување на инцидентот кој се случи на...
Вести Свет

Најмалку четири лица се убиени, а 18 се повредени во три различни инциденти во Синсинати

Слободен печат
Најмалку четири лица се убиени, додека 18 се повредени при пукање на три различки локации во американскиот град Синсинати во сојузната држава Охајо, соопшти полицијата....
Вести Свет Слајдер

Инцидент во Париз: Маж со метална шипка тешко повредил полицајци, доби куршум во стомак

Слободен печат
Тројца француски полицајци се повредени денеска кога еден маж ги нападнал со метална шипка јужно од Париз, соопшти француската полиција. Полицијата за Ројтерс наведе дека...
Вести Свет

Во Ница вооружен инцидент, жена пукаше кон полицијата, ја совладаа спектакуларно (ВИДЕО)

МИА Агенција
Вооружена жена пред да биде совладана и уапсена од страна на општинската полиција во Ница, успеала да истрела неколку куршуми во нивна близина, јави дописникот...
Вести Свет

Инцидент во миланската катедрала Дуомо: Уапсено едно лице

Слободен печат
Италијанската полиција го упаси вооружениот напаѓач, кој упадна во катералата Дуомо во Милано и го киднапира чуварот, јави италијснаката новинска агенција АНСА. Полицијата брзо реагираше...
Вести Скопје Слајдер

Инцидент во Град Скопје: Шилегов се извини, ќе се утврдува одговорност на вработниот кој вербално нападнал странка (ВИДЕО)

Слободен печат
Градоначалникот на Град Скопје на својот фејсбук профил упати извинување до граѓаните и кон госпоѓата која била вербално нападната од тамошен вработен.  -Во врска...
Вести Македонија Слајдер

Петровска: Суспензија од работа и дисциплинска постапка против советникот на Чулев за инцидентот со тетовскиот началник

Слободен печат
Дополнителниот заменик-министер во МВР Славјанка Петровска, инфомираше дека е поведена постапка против Зоран Ѓорѓиевски, советник во Кабинетот на техничкиот министер Наќе Чулев за инцидентот со...
Вести Македонија Слајдер

Вербални закани, навреди и пцости меѓу советникот на Чулев и началникот Талев (ВИДЕО)

Слободен печат
Освен физичкиот напад, во снимка до која дојде „А1он“ од инцидентот меѓу Зоран Ѓорѓиевски, советник во Кабинетот на техничкиот миниситер Наќе Чулев, и началникот на...