• инцидент

Премиерот на Сингапур вети „темелна истрага“ по хаотичниот лет во кој загина патник, а шестмина други беа повредени

Сингапурскиот премиер вети „темелна истрага“ откако еден британски патник загина, а шест лица беа тешко повредени за време на турбуленции на летот на Сингапур ерлајнс од Лондон. Потврдувајќи дека 131 патник и 12 членови на екипажот сега безбедно слетале во Сингапур со различен авион, Лоренс Вонг му изрази сочувство на семејството на 73-годишниот Џефри Кичен, …

Премиерот на Сингапур вети „темелна истрага“ по хаотичниот лет во кој загина патник, а шестмина други беа повредени Read More »