Екс-репрезентативецот Шиков: Блиску сум до Тиквеш! - Слободен печат

Екс-репрезентативецот Шиков: Блиску сум до Тиквеш!

Кавадаречкиот клуб не успеа преку баражот, односно на стадионот во Ѓорче Петров со резултат 3:2 беше совладан од Силекс кој пак остана во елитата.

И по 18 години Кавадарци ќе нема прволигаш, но затоа нова шанса Тиквеш ќе има во наредната сезона, а дознаваме дека е можно на тој пат се засилат со поранешен македонски репрезентативец.

Принтскрин facebook.com/rtkavadarci

Своевремено еден од столбовите во нашиот национален тим, Ванче Шиков (33) вели дека е блиску да се пресели во тимот на Тиквеш.

– Значи, блиску сум до трансфер во редовите на фудбалскиот клуб Тиквеш. Само сè ќе се дефинира после 20 јуни – кратко ни изјави Шиков.

Одбранбениот играч ја започна кариерата токму во Тиквеш, потоа ги бранеше боите на Ксанти, Победа, Олимпијакос, Керкира, Аполон, Етникос Ахна, Волин, Австрија Виена, Нефчи Баку, Работнички, Тобол, а последен клуб лани му беше Академија Пандев.

Прочитајте и...  Ѓоковиќ заплака кога зборуваше за Коби: Ми беше ментор и пријател (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Скандинавците „хит“ во зимскиот преоден рок 2020! (ФОТО)

Слободен печат

Елмас добива нова конкуренција: Наполи го потпиша Политано

Слободен печат

Ѓоковиќ заплака кога зборуваше за Коби: Ми беше ментор и пријател (ВИДЕО)

Слободен печат

„Најки“ ги повлече производите со името на Брајант

Слободен печат

Ериксен и официјално нов фудбалер на Интер

Слободен печат

Убавата судијка го налути Федерер (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

two × 5 =

Прочитај повеќе

Коби и Ванеса Брајант – детската љубов која ги издржа сите предизвици, а заврши трагично

Слободен печат

Тениски класик во Мелбурн: Ѓоковиќ и Федерер во полуфиналето

Слободен печат

Леброн: Коби, ќе продолжам по твојот пат, дај ми сила од небото

Слободен печат

Мекгрејди: Коби секогаш ми зборуваше дека сака да умре млад и да стане бесмртен

Слободен печат

Во Австрија уапсени пет кошаркари за местење натпревари

Слободен печат

„Балистите“ ќе навиваат против Македонија на 26 март во баражот од Лигата на нации

Слободен печат