2 C
Скопје

Tag : тиквеш

Ракомет Спорт

Суперлига: Ракометарите на Бутел подобри и од Металург!

Слободен печат
Ракометниот клуб Бутел победнички го завршува првиот дел од сезоната, денеска во салата „Автокоманда“ со 23:31 (12:17) триумфираше над Металург. Напомена дека во гостинскиот состав...
Спорт Фудбал

Брегалница: Насилството да се исфрли од фудбалот 

Слободен печат
Екипата на Брегалница го осуди инцидентот пред натпреварот во Штип против Тиквеш кога навивачките групи Фаланга и Лозари имаа крвава пресметка која резултира со неколку...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Жестока тепачка меѓу Фалангата и Лозарите  во Штип

Слободен печат
Дерби натпреварот од Втората лига-Исток помеѓу Брегалница и Тиквеш кој заврши без победник, имаше и трето полувреме во кое главната улога ја имаа навивачите на...
Вести Македонија

Заев со порака до винариите: Останете на договорените откупни цени

Слободен печат
Винариите да останат на договорените откупни цени од 11 денари за „Вранец” и 9 денари за „Смедеревка”, а државата ќе интервенира со ветените четири денари...
Спорт Фудбал

У19: Македонските фудбалски надежи поразени од Тиквеш

Слободен печат
Денеска пријателски натпревар одигра македонската фудбалска репрезентација и во истиот загуби од екипата на Тиквеш со 3:1. За Тиквеш двапати во листата на стрелците се...
Вести Македонија

Уште две нови лица позитивни на коронавирус денеска во Тиквешко, вкупно четири

МИА
Уште две нови лица позитивни на коронавирус се евидентирани денеска во Тиквешко, вкупно четири од изутринава. Информацијата ја соопшти доктор Ристе Јовановски, специјалист епидемиолог при...
Спорт Фудбал

Успешни „романтичарите“ во првиот летен тест

Слободен печат
Работнички успешно ги стартуваше летните подготовки за новата сезона откако првиот пријателски натпревар тимот на Ратко Достаниќ оствари сигурен триумф над новиот прволигаш Пелистер со...
Спорт Фудбал

„Романтичарите“ против Македонија ЃП, Пелистер, Шкендија..!

Слободен печат
Работнички го подготви планот за пријателски натпревари во текот на летните подготовки. В сабота, ден пред заминување на седумдневни подготовки во Охрид, тимот на Ратко...
Вести Економија

Вукичевиќ во „Утрински брифинг“: Продолжуваме да се развиваме и во повисокиот сегмент на вината

Слободен печат
Винаријата „Тиквеш“ ја има најуспешната година. Вкупната добивка, профитот и инвестициите се во пораст. Директорот на „Тиквеш“ Радош Вукичевиќ во „Утрински брифинг“ на „Слободен печат“...
Хроника

Инцидент по синоќешниот натпревар меѓу фудбалските клубови Брегалница и Тиквеш

Инцидент се случи синоќа по натреварот меѓу Брегалница и Тиквеш 1930. Портпаролот на СВР-Штип, Гордана Панајотова денеска информираше дека во 21:15 часот, 28-годишниот Д. М.,...