• прва лига

ВИДЕО | Момчето на Арсенал го изненади ПСЖ

Позајмениот фудбалер на Арсенал, младиот Англичанец Фоларин Балогун со гол во последните моменти од натпреварот го донесе тимот на Реимс до бод на гостувањето против лидерот на табелата во француската прва лига, екипита на ПСЖ. Иако фаворитот ПСЖ поведе во второто полувреме преку Нејмар, работата за домаќинот беше отежната откако Марко Верати доби директен црвен …

ВИДЕО | Момчето на Арсенал го изненади ПСЖ Read More »