ЕДНА ЉУБОВ, ЕДЕН ЖИВОТ: Вардар го подигна европскиот шампионски трофеј! (ВИДЕО)

Огромна радост, емоции, солзи, во наредниот период на ракометната мапа ќе се зборува за Вардар како ја освои европската титула.

Од почетокот на сезоната многумина беа песимисти дека овој квалитет што го поседува Парондо нема да стигне далеку.

Играчите покрај тоа што цела сезона влечеа повреди, иако постојат финансиски проблеми, истите не ја нарушија атмосферата и желбата на играчите да го направат „невозможното“.

Барса на колена, Веспрем на колена, два ракометни гиганти во завршницата од ракометниот спектакл во Келн.

Во продолжение погледнете го моментот кога Вардар го подигна европскиот трофеј, односно тоа го направи најкорисниот играч на турнирот, Игор Карачиќ.

Прочитајте и...  Интервју со Јане Николоски: Уживав на „Олд Трафорд“, со Пандев како лидер можеме до „билет“ за ЕП!

Прочитај повеќе

Откажување или одложување: Коронавирусот им се заканува на Олимписките игри?!

Слободен печат

„Граѓаните“ поднесоа жалба во Лозана за одлуката на УЕФА

Слободен печат

Еден од најдобрите боксери-тешкаши умре од смеа кога го слушна оправдувањето на Вајлдер (ВИДЕО)

Слободен печат

Сензацијата на Баерн со неверојатна животна приказна: Роден во камп за бегалци и трча побрзо од дозволената брзина за возење во Лондон

Слободен печат

Солскјер останува на клупата на Јунајтед и наредната сезона

Слободен печат

Новак и одговори на мајката на кошаркарскиот Моцарт: Се надевам дека наскоро ќе се запознаеме

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Леброн на комеморацијата за Коби барал само една работа

Слободен печат

Леброн му оддржа лекција на Зајон, Јанис се загрева за плејофот (ВИДЕО)

Слободен печат

ЛШ: Баерн со една нога во четвртфиналето, „магија“ на Мертенс за историја! (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен Печат

Незадоволен од судиските одлуки: Сакаше да ги „прегази“ сите на теренот! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Манасков втор стрелец во убедливата победа на Веспрем

Слободен Печат

Кајакар преживеа водопад висок 40 метри! (ВИДЕО)

Слободен Печат