10 C
Скопје

Tag : трофеј

Спорт Фудбал

Газдата на Манчестер сити за милион евра си купи шампионски пехар

Слободен печат
Англиските ннавивачи кои не го поднесуваат Манчестер сити тврдат дека „граѓаните“ ги купуваат трофеите откако клубот го презеде шеикот од Обединетите Арапски Емирати, Мансур Бин...
Кошарка Спорт

Симиќ втор стрелец, со Барселона го „лови“ трофејот во јуниорската Евролига!

Слободен печат
Кошаркарите на Барселона, играчи „Под 18“ години, се победници на квалификацискиот турнир на Евролигата во оваа возрасна категорија кој во изминатите три дена се одржуваше...
Спорт Фудбал

„Комјунити шилд“ трофејот во рацете на Арсенал! (ВИДЕО)

Слободен печат
Четири недели после освојувањето на ФА купот, Арсенал се врати на „Вембли“ и дојде до уште една титула. Овојпат во „Комјунити шилд“ играчите на менаџерот...
Ракомет Спорт

Трофејот за Еурофарм Пелистер, битолчани го урнаа европскиот шампион Вардар!

Слободен печат
Во големото финале вечерва на отвореното игралиште „Горан Попоски-Бабец“ на 48 традиционален меѓународен турнир во Струга, екипата на Еурофарм Пелистер со 26:23 го совлада Вардар...
Останатo Спорт

На денешен ден: Се оствари детскиот сон на Ѓоковиќ! (ВИДЕО)

Слободен печат
На денешен ден (3 јули 2011 година) најдобриот српски тенисер го освои првиот трофеј на грен слем турнирот „Вимблдон“. Новак Ѓоковиќ во големото финале го...
Спорт Фудбал

„Златната“ шанса на Елмас, но Буфон чудесно одбрани! (ВИДЕО)

Слободен печат
Наполи го освои шестиот куп трофеј во Италија после победата над Јувентус на „Олимпико“ во Рим. Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас со своите соиграчи после натпреварот...
Останатo Спорт

Денот кога Ѓоковиќ ја промени историјата на светскиот тенис! (ВИДЕО)

Слободен печат
На денешен ден пред 13 години, во овој момент најдобриот тенисер на светот, го освои мастерсот во Мајами. Тоа му беше првата титула на Новак...
Останатo Спорт

Го освои првиот трофеј, а веќе им се заканува на Ноле, Рафа и Федерер!

Слободен печат
Шаповалов верува дека следната година ќе има промени, но тоа не значи дека ќе се откажат Новак Ѓоковиќ, Рафаел Надал и Рожер Федерер. – Сигурен...
Останатo Спорт

Ѓоковиќ во финалето, за трофејот против Милман! (ВИДЕО)

Слободен печат
Првиот тенисер на светот Новак Ѓоковиќ со победата над Белгиецот Давид Гофан од 6:3, 6:4 се пласираше во финалето на турнирот во Токио. На дебито...
Ви Препорачуваме Ракомет Спорт

Лазаров одличен, со Нант го освои „Шпаркасен“ купот

Слободен печат
Лазаров доминира и на 39 години, продолжува со врвни перформанси, што е секако многу важно за нас на репрезентативен план. Денеска во финалето на турнирот...