Tag : Игор Карачиќ

Ракомет Спорт

Дали е можно враќање на Карачиќ во Вардар?

Слободен печат
Повторно се активира се отвара прашањето кое веќе кружи неколку месеци – дали е можно враќање на хрватскиот интернационалец Игор Карачиќ во македонскиот и европски...
Ракомет Спорт

„Нов живот, нов Вардар“: Доаѓаат Талески, Остроушко, Георгиевски, се враќа Карачиќ..!?

Слободен печат
Од 1 јуни старо-нов газда на македонскиот и натаму актуелниот европски ракометен шампион на Вардар ќе биде Михајло Михајловски. Михајловски официјално потврди за „Спортмедиа“ дека...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Игор Карачиќ објави фотка од Дојран, а Жељко Самарџиќ му напиша: Рај на земјата, уживај пријателе! (ФОТО)

Васко Спасоски
Поранешниот вардарец, Игор Карачиќ првомајските празници ги поминува во нашата земја, поточно во преубавиот Дојран. Причина за посета како што знаете, е неговата вереница, манекенката...
Ракомет Спорт

Карачиќ за одлуката на македонските судии во финалето на ЕП (ВИДЕО)

Слободен печат
Годинава на Европското првенство репрезентацијата на Шпанија ја освои титулата откако во големото финале во Стокхолм ја совлада Хрватска со 22:20. Тоа финале го судеше...
Забава Магазин

Девојката на Игор Карачиќ слави во Стокхолм: Македонката Душица објави селфи за финале! (ФОТО)

Слободен печат
Хрватската ракометна репрезентација ја победи Норвешка и обезбеди пласман во финалето на Европското првенство во ракомет. Еден од најдобрите играчи на коцкестите, Игор Карачиќ ја...
Ракомет Спорт

Карачиќ: Ќе играм во полуфиналето, макар и со една нога

Слободен печат
Болната гримаса и тешкото излегување од теренот ги загрижи хрватските навивачи, но и колегите од репрезентацијата. – Нема шанси да го птопуштам полуфиналето. Доколку треба...
Ракомет Спорт

Карачиќ ја торпедира „Фуријата“, но Хрватска остана на второто место

Слободен печат
Поранешниот ракометар на Вардар, Игор Карачиќ, постигна дури 10 гола за Хрватска во дербито на последното коло во групата 1, против Шпанија, но не успеа...
Ракомет Спорт

ЕП: Карачиќ ја одведе Хрватска, но и Шпанија во полуфиналето! (ВИДЕО)

Слободен печат
Во дербито одиграни во Виена избраниците на селекторот Червар во еден крајно драматичен натпревари ја совладаа Германија со 25:24, иако после првото полувреме имаа негатива...
Ракомет Спорт

ЕХФ го одбележа топлиот пречек за Карачиќ во Скопје! (ВИДЕО)

Слободен печат
Вардар и Кјелце одиграа одличен меч на кој ги поделија бодовите играјќи со нерешен резултат 28:28. Хрватот доби топол пречек во Скопје, присутните навивачи со...
Ракомет Спорт

Шишкарев: Бевме и на „минус три“, но публиката нè врати во најтешките моменти!

Слободен печат
Вардар ремизираше 28:28 пред одлична атмосфера на трибините на СЦ „Јане Сандански“ против полскиот Кјелце. Своите импресии од вечерашниот натпревар ги споделија тренерот на Вардарци...