Доколку Зверев излегува да се забавува ќе биде исфрлен од турнирот

Организаторот на тениската егзибиција во Берлин најде начин како да го смири Германецот.

Александер Зверев неодамна беше критикуван бидејќи и покрај препораките да биде во самоизолација тој беше уловен како се забавува во ноќен клуб во Монте Карло.

Зверев исто така играше на „Адриа тур“ турнирите во Белград и Загреб во организација на Новак Ѓоковиќ, а кои беа прекинати поради позитивните тестови на коронавирус на неколку играчи. Подоцнежните тестирања покажаа дека и Ѓоковиќ беше позитивен на ковид-19.

Организаторот на тениската егзибиција која треба од 13. до 19. јули да се одржи во Берлин планира ги договори Зверев, Доминик Тим како и Ник Кирјос, но за Германецот ќе има посебни правила. Имено, според директорот на тениската егзибиција Едвин Вајндорфер, доколку Зверев не ги почитува правилата тој ќе биде исфрлен од турнирот.

Прочитајте и...  Санчез го ограби Јунајтед, и на заминување му зеде речиси 10 милиони евра

– Ќе го примениме принципот на нулта толеранција. Доколку тенисерот не се однесува како што треба и како наложува протоколот и мисли дека треба да оди на забави, ќе го исфрлиме од турнирот. Нема да има забави за играчите, дружење со децата или слична програма со која тенисерите би имале близок контакт со навивачите – порача Вајндорфер.

Организаторот ќе има стрикни правила кои ќе мора да се почитуваат на турнирот кој прво ќе се игра за трева, а потоа на тврда подлога. На првиот дел од турнирот ќе може да има најмногу 1.000 гледачи на трибините на стадионот „Штефи Граф“, додека во хангарот на аеродромот Темпелфох каде ќе се игра вториот дел од турнирот ќе има само 300 гледачи.

Прочитајте и...  Сега е официјално, Алексис Санчез е фудбалер на Интер

Прочитај повеќе

Санчез го ограби Јунајтед, и на заминување му зеде речиси 10 милиони евра

Слободен печат

Би било идеално Клоп да стане селектор на Германија

Слободен печат

Ѓоковиќ го изнесе ставот на тенисерите: Да нема карантин или нема да играат на УС Опен

Слободен печат

Нуркиќ подобар во балканската пресметка против Јокиќ, Лејкерси го освоија Западот и се опуштија (ВИДЕО)

Слободен печат

Познати сите четвртфинални двојки во Лига Европа! (ВИДЕО)

Слободен печат

Богдановиќ со рекорд на кариерата во НБА! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Димитриевски има две понуди од шпанската „Ла Лига“

Слободен печат

ЛЕ: Крај за Рома, Леверкузен си закажа дуел со Интер! (ВИДЕО)

Слободен печат

Победете го Јунајтед и ќе ви дадам пари за да не мора да се грижите! (ВИДЕО)

Слободен печат

Со почитување на мерките за заштита, „Комити“ ќе грмат пред стадион!

Слободен печат

Работнички се подготвува за АБА2 лигата, остануваат Питс, Николовски..!

Слободен печат

Вардар и фудбалскиот „земјотрес“ против ЦСКА Москва, незаборавната дружба во Уранија! (ФОТО+ВИДЕО)

Атанас Костовски