Tag : тениски турнир

Останатo Спорт

Тим и Димитров ќе учествуваат на турнирите во организација на Ѓоковиќ

Слободен печат
Новак Ѓоковиќ е главен организаторт на „Адриа Тур“ кој ќе се игра во неколку градови во регионов. Првиот турнир ќе се игра на 13. и...
Останатo Спорт

Лоши вести за тенисерите, ништо и од Австралија Опен?!

Слободен печат
Директорот на тениската федерација на Австралија, Крег Тили, денеска изјави дека организаторите на првиот годинешен грен слен се подготвени на сите сценарија, а доколку до...
Останатo Спорт

Тенисерите не можат да издржат, идната недела се враќаат на терените

Слободен печат
Тениската сезона е прекината пред речиси два месеци, а иако пандемијата на коронавирусот сè уште не стивнува, „белиот спорт“ се враќа наредниот викенд. Тенисот нема...
Останатo Спорт

Ѓорческа во финалето на Челинџер турнирот во Трнава

Слободен печат
Најдобрата македонска тенисерка, Лина Ѓорческа, утре ќе се бориза титулата на ИТФ Челинџер турнирот во Трнава, Словачка кој се игра за награден фонд од 25.000...