• берлин

ВИДЕО: Пожар и неколку експлозии во Берлин, гори местото каде се депонираат бомби

Шумска област речиси со големина на три фудбалски игралишта беше запалена во четвртокот во западниот дел на Берлин, откако избувна пожар на местото за депонирање бомби за време на топлотниот бран ширум градот, пренесува Ројтерс. Противпожарната служба соопшти дека пожарот се проширил на 15.000 квадратни метри во Груневалд, огромно шумско подрачје каде се наоѓаат луксузни …

ВИДЕО: Пожар и неколку експлозии во Берлин, гори местото каде се депонираат бомби Read More »