Џејсон Момоа го нападнаа поради тоа што и го прави на мечката: „Тоа е злоставување“ (ВИДЕО)

Џејсон Момоа, легендарниот Кал Дрого од Игра на тронови, на Инстаграм објави видео на кое се најде очи во очи со огромната мечка тешка 400 килограми.

На снимката Џејсон во устата става бисквит, а потоа од својата уста и дава на мечката.

„Што се правам поради уметноста“, напиша тој покрај видеото кое го прегледаа повеќе од два милиони луѓе.

Иако некои негови фанови беа воодушевени од видеото, тоа сепак не им се допадна на сите. Многумина пишуваа дека се разочарани бидејќи мечката се користи за снимање наместо да е на слобода во своето природно опкружување.

Видео на денот