Дејвис куп: Македонските тенисери поразени во Атина - Слободен печат

Дејвис куп: Македонските тенисери поразени во Атина

Најдобрата македонска тениска репрезентација започна со пораз во Дејвис куп натпреварувањето, во рамките од групата Б во Атина во првиот меч убедливо со резултат 0:3 загуби од селекцијата на Естонија.

На стартниот дуел Димитар Грабул со резултат 0:2 по сетови 2:6 и 4:6 загуби од Кенет Раисма, а во вториот дуел Горазд Србљак со 5:7 и 1:6 беше надигран од Јурген Зоп.

На натпреварот во двојки Зоп и Раисма за конечни 0:3 им препуштија само два гема на Лука Љубен Андонов и Берк Бугариќ.

Следниот втор дуел македонските тенисери ќе го имаат в четврток против Летонија која стартуваше победнички со 3:0 против Црна Гора.

Прочитајте и...  „ГЕНИЈАЛЕЦ“ од Црна Гора: И Џордан мислеше дека хеликоптерот нема да падне, па падна (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Марсијал, Мегваер и ВАР му донесоа победа на Јунајтед (ВИДЕО)

Слободен печат

Клајстерс по осум години пауза се врати на тениските терени (ВИДЕО)

Слободен печат

УЖАС ВО САД: Поранешни одбојкарки загинаа во сообраќајна несреќа (ВИДЕО)

Слободен печат

Кадетите со половичен ефект на стартот од Медитеранските игри

Слободен печат

Меси и Хамилтон ја „поделија“ наградата Лауреус

Слободен печат

„ГЕНИЈАЛЕЦ“ од Црна Гора: И Џордан мислеше дека хеликоптерот нема да падне, па падна (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

17 − дванаесет =

Прочитај повеќе

Ван Дајк е клучот за успехот на Ливерпул

Слободен печат

МЕГА СКАНДАЛ во Барселона: Претседателот Бартомеу на социјалните мрежи ја оцрнувал својата најголема ѕвезда, Лионел Меси

Слободен печат

Наставник на учениците им дал тест во чест на Коби Брајант

Слободен печат

Избран слоганот на Олимписките игри во Токио (ВИДЕО)

Слободен печат

Ајакс на лето ќе биде како супермаркет, дури осум фудбалери си заминуваат

Слободен печат

Реал ја одреди цената на Хамес Родригез

Слободен печат